Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
26.02.2020 5 minut čtení

Málokdo to ví, ale tato 3 odvětví už z velké části ovlivňuje umělá inteligence

Umělá inteligence (AI) je revoluční technologie, které mnoho lidí nerozumí a přesto se poměrně rychle dostává do oblastí, kde by to málokdo čekal. A nezdá se, že by pokrok měl brzdit, takže můžeme očekávat zapojení do dalších oblastí.

Ačkoli to v České republice není zcela zřejmé, jsou obory, kde je umělá inteligence zcela běžnou součástí každodenních činností. Zmínit můžeme logistiku nebo marketing. Ale ne všechny společnosti, které podporují AI působí v oblasti marketingu nebo logistiky. Navíc umělá inteligence si nevybírá, ale přirozeně zaplňuje mezery. Anebo je uměle povolána nějakou majetnou společností.

Vzhledem ke globální hodnotě AI není překvapením, že se technologie šíří. A šířit se bude. Statistika totiž odhaduje, že do roku 2025 bude příjem AI 90 miliard dolarů. Bohaté firmy budou do AI investovat a žádný obor nezůstane nedotknutý. Dříve nebo později bude umělá inteligence součástí každého odvětví. V několika méně očekávaných oblastech už má důležité slovo nyní.

Móda

V nadpisu je sice uvedena móda, ale pravdou je, že by si to zasloužilo bližší specifikaci a upřesnění, protože „móda“ je velmi obecný pojem, který zahrnuje mnoho oborů, jež by využily AI hned několika různými způsoby. Upřesnění by tedy mohlo specifikovat oblast „krásy a péče o pleť.“

AI v oblasti krásy pomáhá společnostem obstarat personalizaci i udržitelnost. Umělá inteligence může upravovat odstíny a detaily líčení podle vlastností pokožky jednotlivých zákaznic. S příchodem AI by mohlo skončit hledání vhodných produktů, protože by je umělá inteligence mohla vyhodnotit sama.

Umělá inteligence ale v péči o pleť působí i nepřímo, prostřednictvím udržitelnosti, což je jednou ze strategií, na kterou se spoléhá například společnost Nu Skin. Ta spolupracuje se startupy z oblasti zemědělství, které využívají technologie k automatizaci všech možných procesů. Prezident Nu Skin, Ryan Napierski, uvedl, že díky tomu spotřebitelé mohou mít jasný přehled o postupu výroby, který je bezpečný, efektivní a snižuje potřebné zdroje půdy a vody.

Těžba

A pozor, nejde o těžbu kryptoměn, ale o skutečnou těžbu, jež má pověst staré školy, protože je to na první pohled léta neměnné odvětví. I přes to je ale v těžbě plně využívána moderní technologie. Těžba se dnes spoléhá nejen na krumpáče a těžké stroje, ale operuje se cenou nerostných surovin, výkonností pracovníků, potřebnou energií a dalšími faktory. Za pomoci AI mohou důlní operátoři snížit riziko nebezpeční, anebo ho alespoň předvídat. Mohou do určité míry předvídat změny cen, a to i na základě množství vytěžených surovin a také samozřejmě dokážou zlepšovat provozní efektivitu.

AI umožní nalézat těžebním společnostem nové příležitosti pro průzkum. GoldSpot Discoveries je společnost zabývající se umělou inteligencí zaměřenou na těžbu. Za pomoci AI dokázali urychlit průzkumné programy a zároveň snížit rizika spojená s průzkumem. Umělá inteligence dokáže nejen zvýšit ziskovost těžby, ale také může alespoň trochu uklidnit skeptiky, že i těžební průmysl se stará o dopady své činnosti na životní prostředí.

Zákaznický servis

I v době technologií a AI lidé rádi mluví s ostatními lidmi. Nemají ale rádi dlouhé čekání. To tlačí společnosti poskytující zákaznické služby do nahrazování call center automatizovanými systémy. Spoluzakladatel společnosti Helpshift, Abinash Tripath, říká, že když se objektivně podíváte na outsourcovanou práci kontaktního centra, je to obecně práce s nízkou hodnotou. Dodává, že je to něco, co se snadno automatizuje a společnosti se tak začnou zbavovat svých externích partnerů zajišťujících tyto služby.

Společnosti jako Helpshift používají automatizované systémy ke zpracování plateb i k vyřízení požadavků na poskytnutí průběžných informací. Když zákazníci mohou využít automatizované systémy, je možné lidské zdroje použít na složitější úkoly, které stroje zatím obstarat nemohou.

AI jako norma?

Umělá inteligence je jako chameleon s konkurenční výhodou. Chameleon se umí skvěle přizpůsobovat. A konkurenční výhoda je jasná. V jakékoli společnosti a prakticky v jakémkoli odvětví může AI eliminovat neefektivní obchodní praktiky, identifikovat skryté příležitosti a prozkoumat nové možnosti.

Na AI je nejlepší to, že čím bude rozšířenější, tím rychleji se bude vylepšovat. A s rozmachem AI získají všichni ještě více informací v kratším čase. V České republice jde stále o senzaci, ale nebude to trvat dlouho a bude se mluvit ne o novince, ale o standardu. A společnosti, které nedokážou využít potenciál AI, pravděpodobně přestanou existovat. To, co je dnes na hraně možností, se stane očekávaným standardem. Vidět je to v každém oboru. Podívejme se na automobily, mobilní telefony nebo i jiné obory. Co je nyní převratná novinka, se časem stane standardem. Podobné to bude s AI.

#aktuality #ai #umelainteligence #tezba #prumysl #moda #zakaznickyservis #revoluce

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
2 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
9 minut
2 minuty
4 minuty
6 minut
2 minuty
5 minut
3 minuty
3 minuty