Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.02.2020 5 minut čtení

Ranní zprávy 25.02.2020: Buffett vítá propad akcií, koronavirus chytí 40-70 % lidstva a silný dolar i zlato

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, zdá se, že investory a spekulanty konečně přešla býčí euforie a buďme za to rádi. Nejenže si mimo realitu přestřelené trhy citelnou korekci zaslouží, ale přiznejte se - kdo z vás taky čeká, až ceny poklesnou trochu níž a bude po dlouhé době zase možné nakoupit levněji? Proto z aktuální všudypřítomné červené na trzích není potřeba nijak panikařit. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Zítra se s cenami akcií může stát cokoliv. Někdy mohou nastat i obrovské propady o 50 i více procent. Většina lidí by ale měla chtít, aby trhy klesaly. Měli by mít zájem nakoupit akcie levně. My určitě nic prodávat nebudeme. Tou opravdovou otázkou je: 'Změnil se v posledních 24 až 48 hodinách výrazně výhled amerických firem pro příštích 10 nebo 20 let?'“

Warren #Buffett včera ve vysílání CNBC mírnil vášně okolo všeobecných výprodejů na světových burzách kvůli koronaviru. Připustil sice, že virus negativně ovlivní firmy, ale zároveň odmítl, že by to byl jakýkoliv důvod k výprodeji #akcie. #investovani

Pojďte diskutovat o zajímavých knihách ve skupině KnihomoLOVE, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

70 %

Epidemiolog #MarcLipsitch, který působí na Harvardské univerzitě, předpovídá, že #koronavirus se lidstvu nepodaří zastavit ani izolovat a během následujícího roku se jím nakazí 40-70 % celého lidstva. Řada infikovaných však nebude vykazovat žádné symptomy ani neprodělají žádnou nemoc, jelikož COVID-19 může být (a u řady nakažených i je) i asymptomatický.

-----

Vítěz a poražený

Gilead Sciences +4.59 % (72.90 USD)

Najít na včerejších trzích nějakého vítěze není snadné, protože padalo prakticky vše, co má jméno. Biofarmaceutická společnost #Gilead nicméně posílila poté, co vysoký činitel WHO prohlásil, že její testovaný lék je možná nejlepší šancí na léčbu koronaviru.

AMD -7.81 % (49.12 USD)

Na druhé straně barikády je naopak nepřeberný výběr. Druhý den v řadě nicméně silně ztrácelo #AMD, ale také #Apple (-4,75 %), #Facebook (-4,50 %), #Alphabet (-4,28 %) či #Nvidia (-7,07 %). Kvůli pádu ropy výrazně klesal i energetický sektor nebo ten finanční.

-----

Burza

Zdá se, že koronaviru se konečně podařilo trhy dostatečně vystrašit. #WallStreet včera ani neudávala tempo, ale jen se svezla za vyprodávajícími evropskými trhy. #Zlato naopak přes den atakovalo 1700 USD za unci, nicméně nakonec i jej zastihl v závěru dne výprodej. Pražský #indexPX propadl nejvíc od června 2016, kdy proběhlo referendum o brexitu.

Pro více informací ze světa burzy a investic sledujte analytiky Štěpána KřečkaMichala StupavskéhoSaxo Bank či portál Investujeme.cz.

-----

Bleskově

Z pohledu stěhováním za prací do zahraničí je dle nového průzkumu #ExpatInsider za loňský rok nejatraktivnější zemí Vietnam. Hned na druhém místě se však umístila #Ceskarepublika, která za sebou nechala Norsko, Německo či Nizozemsko. Slušné!

Novinky naznačující, že se koronavirus v Číně nepodařilo uhlídat, včera výrazně ovlivnily i měnové trhy. Zatímco česká koruna vůči dolaru propadla nejníže za posledních 5 měsíců, index amerického dolaru vystoupal nejvýše za poslední tři roky.

▶#Rakousko kvůli problémy s koronavirem v sousední severní Itálii zvažuje, že k zastavení vlakové dopravy přidá ještě obnovení kontrol na své jižní hranici. #Italie hlásí již 230 nakažených a je po Číně a Jižní Korei 3. nejhůře zasaženou zemí světa.


 Online prodejny potravin expandují dále do Česka. #TescoOnline, #Kosikcz i #Rohlikcz začínají své služby šířit dále do regionů, jelikož si uvědomují, že konkurenční souboj nepovedou zdaleka jen o Prahu. Na trh se navíc chystá i další hráč, a to #Globus.

▶ Češi pro pohyb i #nakupovani na #internet stále častěji využívají mobilní telefony. Loni počet nakupujících skrz mobily poprvé přesáhl 50 %. Mobily se však stávají oblíbenou pomůckou i v kamenných prodejnách, a to při porovnávání nabídek.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty