Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
24.02.2020 6 minut čtení

9 populárních, ale scestných finančních rad, které vám cestu k majetku spíše zhatí, než usnadní

Klam a lež dnes číhají na každém rohu a některé názory jsou tak zakořeněné, že se s nimi můžete setkat i z úst odborníků. Mýty o penězích jsou ale nebezpečné, protože mohou způsobit špatná rozhodnutí.

A taková špatná rozhodnutí, ke kterým může člověk dojít, se pak mohou táhnout celým životem a jejich následky mnozí sklízejí dlouhá léta. Je ale těžké rozlišit dobré rady od těch špatných, když si je nemáte jak ověřit. Zda budete následujícím radám věřit, je na vás, ale jisté je, že pocházejí od zkušených podnikatelů, kteří je rozhodně dávají s dobrým úmyslem.

Zde je 9 mýtů o penězích, které jsou běžně rozšířené, a když si na ně nedáte pozor, mohou nadělat mnoho zbytečných škod:

1) Chcete-li peníze vydělat, musíte o nich neustále přemýšlet

„Čím více času trávím přemýšlením o penězích, tím méně času mám na to, abych myslela na další skvělý nápad, který peníze reálně dokáže vydělat.“ Takové přemýšlení vždy zbytečně omezuje kreativitu. Raději místo toho jen věřím svému instinktu. „Když se ohledně něčeho necítím dobře a mám kvůli tomu špatný pocit, obvykle je to z dobrého důvodu, i když přesně nevím proč.“ Vaše intuice je soubor minulých zkušeností. Čím více jich máte, tím přesněji vám bude napovídat.

(Barbara Corcoran, zakladatelka Corcoran Group)

2) Jestliže chcete zbohatnout, držte status quo

„Není potřeba být romantický v tom, jak vyděláváte peníze.“ Ať už jste podnikatel nebo zaměstnanec, váš současný příjem není na celý život. Nikdo vás u něj nedrží a kdykoli ho můžete změnit. Současný stav se nemusí rovnat budoucímu stavu. „Jak se zlepšuje a upevňuje vaše postavení, je snadné ztratit kreativitu a touhu po změně současného stavu. A to až do doby, kdy vás nahradí někdo, kdo tyto věci stále má. Nikdy nedovolte, aby vám status quo stačil. Vždy inovujte a přemýšlejte dopředu.

(Gary Vaynerchuk, zakladatel a CEO VaynerX, autor bestselleru „Crushing It!“)

3) Šetřete haléře a sledujte růst

„Mnoho lidí vám řekne, ať investujete na akciovém trhu a necháte složený úrok měnit vaše výplaty v miliony.“ Myšlenka je to hezká, ale problém s touto radou je ten, že musíte pracovat nejméně 40 let. Raději investujte do sebe prostřednictvím učení se nových dovedností, které můžete později zpeněžit. Když si neustále vylepšujete své dovednosti a učíte se novým, můžete také postupně vydělávat více peněz. To je skutečná podstata složeného úroku. Nemůžete ušetřit bohatství, ale můžete se k němu dostat prostřednictvím dovedností.

(James Sixsmith, zakladatel a CEO Trade Context, spoluzakladatel SpeedUpTrader, bývalý profesionální hokejista)

4) Finanční úspěch závisí na předchozí výkonnosti

Některé společnosti přijme Wall Street, ale zkrachují. Jiné Wall Street nepřijme a ony výrazně překonají veškerá očekávání. Správné investice jsou ty, které vás skutečně zajímají. Ať už se jedná o kryptoměny, akcie, nemovitosti nebo cokoli jiného. Pokud vás daná oblast skutečně zajímá a mluvíte o ní s druhými lidmi, čtete o ní zprávy, používáte produkty, které jsou s ní spojené, tak budete mít o tom, do čeho přesně investovat lepší představu, než mnozí samozvaní odborníci.

(Dan Schatt, spoluzakladatel a CEO Cred)

5) Upřednostněte bezpečnost před volatilitou

„Prodejce anuity přesvědčil mého klienta, aby prodal akcie Tesly kvůli volatilitě trhu, takže se vlastně vzdal kontroly a likvidity výměnou za "bezpečnost". Když ale přišel o práci a potřeboval přístup ke svým penězům, musel zaplatit poplatek za předčasný výběr. Jeho anuita ve výši 500 tisíc dolarů tak měla hodnotu jen 300 tisíc dolarů. Kdyby si nechal akcie Tesly, měly by dnes hodnotu 3,2 milionu dolarů. Prodejce mu totiž neprozradil, že vydělával provizi. Vždy pochybujte o zájmech druhých a o tom, zda jsou v souladu s vašimi zájmy. Mají tito prodejci provizi, nebo vydělávají jen v případě, kdy vyděláváte i vy?“

(James Daily, zakládající partner skupiny Daily Law Group)

6) Co nejdříve postavte své hnízdo

„Nejvyšší míra návratnosti peněz není na vašem domě nebo na spořicím účtu, který jen taktak pokryje inflaci.“ Investujte do svého primárního aktiva, kterým jste vy sami. A do svého podnikání, pokud nějaké máte. „Jedině tak se násobí vaše schopnosti, které stojí za vaším příjmem, takže tak můžete dosáhnout na finanční nezávislost.“ Když stojíte, stojí i vaše peníze. Když rostete, rostou i peníze.

(Corrie Elieff, spoluzakladatel a předseda YESA)

7) Vydělávání peněz vyžaduje peníze

Nenechte představy o tom, jak je náročné mít k vaší práci ještě vedlejší příjem vystrašit vás na tolik, že by vám zabránily začít s malým podnikáním. Dnes je to snazší, než kdy jindy právě díky nástrojům jako je WordPress, PayPal a různé sociální sítě. Vše co potřebujete je jen trochu kreativity a ochotu riskovat.

(Bedros Keuilian, zakladatel Fit Body Boot Camp)

8) Zbohatnete díky normální rutině

Zjistěte, kdy vaše mysl funguje nejlépe a využijte to. A hlavně nemějte špatný pocit, pokud to není mezi klasickými 8:00 - 17:00. Já udělám nejlepší práci mezi půlnocí a 3:00. Nechodí mi žádné zprávy a nic mě neruší.“ Nejbohatší a nejúspěšnější lidé nedosáhli na své úspěchy díky tomu, že by dělali jen to, co si všichni myslí, že by měli dělat.

(Michelle Luchese, spoluzakladatelka a hlavní produktová ředitelka Manly Bands)

9) Skutečné bohatství znamená mít hodně na účtu

„Opravdové bohatství není jen o tom, že máme hodně peněz - ať už v hotovosti nebo na účtu. Je úměrné vašemu štěstí, zdraví i kvalitě života. Nesoustřeďte se tedy jen na to, co máte na bankovním účtu, ale vyhraďte si dostatek času na péči o vlastní tělo a mysl. Dělejte věci, které vás baví a zajímají. Obklopte se pozitivní energií. Když to všechno uděláte, peníze a úspěch nakonec přijdou.

(David Hoffmann, spoluzakladatel a CEO GlobalTQM)

#osobnirozvoj #finance #penize #majetek #vyplata #bohatstvi #milionar #varovani #vystraha #upozorneni

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Pěkný článek. Je spousta rad a "návodů", jak přijít k penězům. Jsem rád, že se na to někdo podíval i z jiného úhlu pohledu. :)
    0
Doporučené příspěvky
7 minut
5 minut
4 minuty
7 minut
7 minut
7 minut
11 minut
6 minut
4 minuty
11 minut
4 minuty
6 minut