23.02.2020 5 minut čtení

Teenageři, kteří do svých 20 let dokázali vydělat milion dolarů (2. díl)

Nejzajímavější na tom je to, že tito lidé do svého podnikání většinou nevstupují s cílem co nejrychleji zbohatnout, ale naopak se chtějí věnovat něčemu, co je baví. Když je to baví, tak jim to i jde a peníze pak přijdou jako něco navíc.

V prvním dílu jsme si představili pětici mladých podnikatelů, kteří dosáhli ještě před dovršením jejich 20 let na to, na co mnozí nedosáhnou nikdy za život. Vydělali milion dolarů. Že se do svého podnikání nepustili s cílem rychle zbohatnout a pak po zbytek života lenošit někde na pláži, je vidět z jejich přístupu. U svého podnikání vydrželi, a pokud ho prodali, tak prakticky obratem začali s něčím novým.

Jejich jména možná neznáte, protože nejsou tak bohatí a úspěšní jako Bezos, Gates, Buffett a jim podobní. I přes to ale nasbírali tolik zkušeností, že by je mohli rozdávat. V následujících zkušenostech si všimněte společného rysu, který mají všechny uvedené příběhy. To, co každý z nich dělal, dělal proto, že ho to bavilo. Možná i vy máte něco, co vás baví, ale ještě to není vaším zdrojem příjmu. Zkuste u mladých úspěšných podnikatelů najít inspiraci.

Catherine Cook

První příběh druhého dílu začíná u Catherine, které bylo 15, když dostala nápad na digitalizování školní ročenky. Se svým bratrem dali hlavy dohromady a tím vznikla stránka MyYearbook.com. Web ale nepoužívala jen škola, kam Catherine se svým bratrem chodili. Záhy se totiž rozšířila po školách a za 9 měsíců od spuštění evidovali milion uživatelů. Dnes je web známý pod názvem MeetMe, protože ho v roce 2011 odkoupila společnost Quepasa. Catherine a její bratr za prodej získali 100 milionů dolarů.

John Koon

Jonathan je čínsko-americký podnikatel, umělec a módní návrhář. Začínal ale jako všichni ostatní - v dětství bez znalostí a kapitálu. V 16 letech začal podnikat v byznysu s automobilovými součástkami. Tehdy obchodoval se společností Extreme Performance Motosports. Dokonce dodával díky do reality show pro MTV. Později se dostal ke zmiňované módě, kde spolupracoval se známým rapperem s pseudonymem Young Jeezy. Johnův majetek je dnes odhadován na 40 milionů dolarů.

Cameron Johnson

Z uvedených příběhů v prvním i druhém díle začal Cameron asi nejdříve. Jako 9 letý tvořil pohlednice s různými přáními. To mu přineslo první peníze. Časem postoupil k prodeji hraček přes eBay. Ve 12 letech vydělal neuvěřitelných 50 tisíc dolarů. Už tehdy muselo být všem jasné, že Cameron u prodeji hraček nezůstane. A skutečně to netrvalo dlouho a tento kreativní mladík spustil další projekty a už jako středoškolák měl na svém kontě vydělaný 1 milion dolarů.

Tyler Dikman

Rozuměli jste počítačům více, než vaši vrstevníci a pomáhali jim s různými věcmi? Tyler si už v osmé třídě základní školy účtoval 15 dolarů na hodinu za opravu počítačů. Jeho schopnosti se zalíbily vedení banky Merrill Lynch a v Tylerových 15 letech ho najala jako brigádníka. Zanedlouho ale Tyler založil vlastní společnost, která poskytuje komplexní řešení v oblasti servisu i prodeje počítačů. Tohle jméno možná znáte, protože Tyler Dikman založil Cooltronics. Kromě toho řídí například projekt LoungeBuddy. Netřeba zmiňovat, že je milionářem.

Fraser Doherty

Ve 14 letech začal doma vařit džem podle receptu své babičky. A teď si říkáte, jak tímhle mohl zbohatnout. Ale mohl. O dva roky později založil společnost SuperJam. Zisky nebyly až tak dobré, ale ve chvíli, kdy jeden z největších supermarketů ve Velké Británii začal mít zájem o jeho produkt, bylo jasné, že recept od babičky byla dobrá volba. Časem přišly i další smlouvy s jinými obchody a řetězci, což jeho firmě přineslo milionové tržby.

---------------------------

Už jsem nastínil v závěru prvního dílu, že si uvědomuji, že by články na někoho mohly působit depresivně a vzbuzovat pocit, že jste ve svém mládí mohli dělat více. To ale rozhodně není cílem. Tím naopak je inspirovat a vyburcovat k akci, protože by z uvedených příkladů mělo být vidět, že není žádný ideální čas.

Nikdy není příliš brzy. Kdyby každý z uvedených teenagerů čekal na dospělost a na to, až dodělá školu, tak by jeho nápad pravděpodobně realizoval někdo jiný. Možná by například Fraser dospěl a přišlo by mu hloupé ve 30 vařit džem podle receptu své babičky a nikdy by nezjistil, že je to obrovská příležitost k milionovému podnikání. Neostýchejte se začít, pracujte na svém nápadu a vytrvejte.

#podnikani #zabava #penize #zisk #byznys #CatherineCook #JohnKoon #CameronJohnson #TylerDikman #FraserDoherty

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.