07.03.2019 3 minuty čtení

Irsko - jistota v brexitové nejistotě

Rok 2019 probíhá zatím s lehkou nejistotou ohledně výsledků Brexitu – bude, nebude? Jak to ovlivní naše studenty v Británii? Máme radši s rezervací počkat na oznámení britské vlády?

Podle dostupných informací by se Brexit v letošní sezoně neměl výrazně podepsat na cestování a studiu ve Velké Británii, minimálně u krákodobých pobytů do tří měsíců. Nicméně jedna jistota zde zůstává a byla by škoda ji nevyužít –jazykový pobyt v Irsku.

Zelený ostrov totiž nabízí vše, co pro kvalitní a úspěšný jazykový pobyt v zahraničí potřebujete. Zajímavé destinace, velmi kvalitní školy, i snadnou dopravu z Česka – využít je možné přímé lety nejen z Prahy. Nejčastějším lákadlem v Irsku pro naše studenty byla doposud irská metropole – Dublin. Jedno z nejživějších měst Evropy asi nepotřebuje dlouhé představování, nicméně my bychom rádi upozornili na další klenoty, které Irsko nabízí. A začneme naším nejoblíbenějším – přímořským městem Galway.

To leží na západním pobřeží Irska, 3 hodiny cesty busem od Dublinu a studentům nabídne opravdu zajímavý náhled do irské kultury. Galway je totiž rájem pouličních umělců, tzv. buskerů a na každém kroku zde najdete klasický pub s večerní živou hudbou. Jazykový kurz v Galway můžete pak absolvovat třeba na škole Bridge Mills Galway Language Centre. Příjemné škole se skoro až rodinnou atmosférou a malými skupinami studentů, kde se o vás postarají s opravdu osobní péčí. Galway je navíc skvělým výchozím bodem pro výlety do Connemary nebo na Cliffs of Moher.

Z Dublinu se samozřejmě můžete vydat také na jih, do druhého největšího irskéého města – do Corku. Podobně jako v případě Galway vás sem snadno dopraví přímá autobusová linka z dublisnkého letiště nebo můžete letět s přestupem přímo do Corku. A podobně jako v Galway vás zde čeká otevřená a přátelská atmosféra, nepřeberné množství tradičních irských pubů a také mnoho zajímavých památek. Jazykový kurz si můžete zajistit na škole ACET Cork Language Centre, jedné z nejoceňovanějších škol v Irsku.

Třetí variantou, kterou bychom rádi představili je městečko Bray, které leží pouhou půlhodinku cesty od Dublinu a je doslova perfektní destinací pro ty studenty, kteří chtějí být v klidném prostředí, ale zároveň chtějí mít ruch velkoměsta na dosah ruky. Bray je s Dublinem spojenou pravidelnými vlaky v proslulém Temple Baru opravdu za chiličku. Jazyková škola ATC v Bray patří (podobně jako Bridge Mills v Galway) mezi školy akreditované asociací Quality English a nabízí intenzivní kurzy v pohodovém prostředí irského pobřežního města.

Na Dublin se v tomto článku úplně nedostalo, a to zejména proto, že si myslíme, že Irsko je mnohem více než jen Dublin. I zde máme samozřejmě kvalitní partnerské jazykové školy, ale naším cílem bylo upozornit také na další možné cíle na ostrově svatého Patrika. S nimi je spojena také naše nabídka – pokud si objednáte jazykový pobyt v Irsku, od nás dostanete případnou jízdenku do Galway nebo Corku zdarma. Tato nabídka platí i pro Belfast, který je ovšem zamotán do oné „brexitové nejistoty.“

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.