22.02.2020 5 minut čtení

5 lidí, kteří vydělali milion dolarů ještě před tím, než jim bylo 20 let (1. díl)

Vydělat milion dolarů. Že to není jen tak? Tito lidé to dokázali ještě před tím, než jim bylo 20 let. Nemrhali svým časem a už od mládí šli za svými sny. Jak to dokázali? To se dočtete v článku.

Někteří lidé zkrátka nelení. Neplýtvají svým časem na málo placených brigádách, ale už od nízkého věku jdou správným směrem. V USA je možné legálně pít alkohol až od 21 let. Lidé, kteří budou níže uvedení, dokázali vydělat milion dolarů ještě před tím, než mohli legálně pít alkohol.

Mnoho náctiletých ve svém volnu míří do rychlého občerstvení, kde si vydělávají na brigádě. Další míří za pokladnu v supermarketu nebo si přivydělávají jiným způsobem, kde dostanou hodinovou mzdu. Pak tu jsou ale tací, kteří naprogramují aplikaci nebo spustí web či založí podnik, čímž se dostanou o mnoho kroků před své vrstevníky a mnohdy i o několik kroků před zaběhlé podnikatele.

Hodně lidem přijde nereálné vydělat milion dolarů před tím, než je člověku 20 let, ale na příkladech níže se můžete přesvědčit, že to jde. A aby si někdo nemyslel, že to je náhoda nebo štěstí, tak nejde jen o jeden příklad, ale hned o několik takových úspěšných mladých podnikatelů.

Chris Phillips

První společnost založil, když mu bylo 17 let. Jmenovala se Dot5Hosting a jak je z názvu zřejmé, šlo o poskytování webhostingu a registrace domén. Už za dva roky (to Chrisovi bylo 19 let) jeho společnost dosáhla na roční obrat 10 milionů dolarů. Nevím, zda se řídil radou, že v nejlepším je potřeba přestat, ale každopádně úspěšně rozjetou firmu prodal. To ale neznamená, že založil ruce a nohy dal na stůl. To by byl velký omyl, protože Chris založil další firmu (Just Develop It), v rámci které podporuje nové nápady a začínající startupy.

Juliette Brindak

Juliette ráda kreslila a už když jí bylo 10 let, tvořila kreslené postavičky. V 16 letech spustila vlastní webovou stránku, která měla prvky sociální sítě. Za velmi krátkou dobu se web stal útočištěm pro mladé dívky, které tam mezi sebou komunikovaly a hrály společně hry. Zhruba za tři roky byl web tak navštěvovaný, že přilákal pozornost nadnárodní společnosti Procter & Gamble, která do webu (respektive do firmy, kterou Juliette musela založit) investovala a ohodnotila ji na 15 milionů dolarů. Většina příjmu, který web má, pochází z reklam, což je vzhledem k uživatelům logické. Na děti affiliate marketing fungovat nebude, ale reklamy ano. Dobrý tah od Juliette.

Sean Belnik

Z předchozích brigád a kapesného si Sean ušetřil asi 600 dolarů a s nimi v 16 letech založil a rozběhl svůj první eshop. Nejdříve prodávat různé drobné předměty, ale později se pustil i do prodeje nábytku přes různé portály, například BizChair.com. Je až neuvěřitelné, že v 16 založil eshop a ve 20 letech byla hodnota jeho majetku 24 milionů dolarů. Neznamená to, že máte hned jít založit eshop, ale inspirace zajímavá, nemyslíte?

Adam Horowitz

Kolik dětí, které znáte, si v 15 letech dalo cíl, že do svých 21. narozenin vydělají svůj první milion? Já osobně neznám nikoho takového, ale přesně takový cíl si dal Adam. A podařilo se mu to. Vyvinul systém Mobile Monopoly, který přináší návody, jak uspět v mobilním marketingu a v online světě. Naučil se PPC, affiliate marketing a mnoho dalšího. Přesná hodnota jeho majetku není veřejně známá, ale že je milionář, je zcela jisté.

Nick D’Aloisio

Kdy se Nick poprvé dostal k počítači nevím, ale ve 12 letech se začal učit programovat. Výsledkem bylo několik aplikací, které vytvořil. Jednoho ze svých vrcholů dosáhl, když mu bylo 17 let. Vytvořil aplikaci Summly, kterou v roce 2013 koupilo Yahoo za 30 milionů dolarů. Asi není nutné zmiňovat, že je Nick milionář. Co mu pomohlo na cestě k úspěchu? Podle jeho slov se mu pomohla schopnost najít nedokonalost na trhu.

--------------------------

Někdo by mohl nabídnout, že vydělat milion v USA není to samé jako u nás, ale u všech zmíněných příběhů jde o milion dolarů, tedy přes 20 milionů korun. A zkuste někomu říci, ať do 20 let vydělá „pouhý“ jeden milion korun. Většinou se pravděpodobně setkáte s nechápavým pohledem. A u jedinců, které zaujmete, je otázka, zda jim odhodlání vydrží a svůj cíl naplní.

Žádný ideální věk ale neexistuje. Bez ohledu na své mládí nebo svůj pokročilý věk můžete dokázat nemožné. Mohl někdo tušit, že 15leté dítě, které si dá za cíl vydělat milion dolarů, toho během pár let dosáhne? Pro ostatní se to mohlo jevit jako nemožné, ale Adam Horowitz to dokázal. Přál bych si, aby poučení z tohoto článku bylo takové, že dělat to, co vás baví, má smysl a může to přinést i nečekaně pozitivní výsledky.

Zítra se můžete těšit na druhý díl článku a představení dalších 5 úspěšných podnikatelů, kteří v mladém věku dokázali vydělat tolik, že si o tom mnoho lidí, i ve věku jejich rodičů, může nechat zdát. Někoho by uvedené příklady mohly demotivovat, ale nemusíte hned napodobit Zuckerberga. Jen se inspirujte, že to lze a nechce se vést svými touhami. Nick D’Aloisio se ve 12 letech určitě neučil programovat proto, aby do 20 let vydělal milion, ale povedlo se – bohatství je výsledek toho, jak zacházíme se svým časem a penězi.

#podnikani #milion #teenager #bohatstvi #ChrisPhillips #JulietteBrindak #SeanBelnik #AdamHorowitz #NickDAloisio

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.