07.03.2019 3 minuty čtení

Kdy skončit v práci a přesunout se do vlastního? Hned, jak máte chuť!

Tuhle otázku asi řeší spousta "skoro začínajících" podnikatelů. Ale podle mě je ta odpověď mnohem jednodušší, než se zdá.

Četl jsem teď na Inc. článek o tom, kdy nastane ideální moment k tomu, aby se člověk přesunul z teplého místa ve velké firmě do vlastního podnikání.

Článek začíná tím, že nic takového jako ideální moment neexistuje a že se nedá radit univerzálně. Přináší však několik podstatných bodů, které by měly být splněny, abyste se ze svého zaměstnání do vlastního byznysu přesunuli. Vypíšu pár z těch, co mám ještě v paměti:

 • Vydělávající byznys
 • Dostatečná rezerva na účtu
 • Vyřešené pojištění a důchodový plán

Dobře, dobře, dobře. Pro někoho velmi konzervativního (rozumějte "strašpytla") to může být snová cesta. Pro někoho, kdo chce rozjet malou živnost jako nějaký konzultant nebo programátor apod. to může být taktéž vhodná cesta. Jenže...

Autor v článku píše, že to je cesta k podnikání, k tomu stát se zakladatelem firmy a dělat klasický byznys. Tzn. mít vlastní kanceláře, najímat lidi a vše k tomu patřící.

BULLSHIT!

Omlouvám se za ten výraz, ale...jak může člověk vybudovat ziskovou firmu, když jí věnuje maximálně 50 % své energie? Vybudovat ziskovou firmu je sakra těžký úkol i při 100 % věnované energie. Při méně procentech je to loterie, ne byznys.

Pojďme si navíc udělat takový malý přehled:

 • Bill Gates opustil Harvard a bez závazků se pustil do byznysu jménem Microsoft
 • Marc Cuban byl vyhozený z práce, našel si ubytování v pokoji bez skříně, jedl večeře za dolar a založil svůj byznys
 • Jeff Bezos skončil s lukrativní prací v investiční firmě, sesbíral peníze od známých a vydal se budovat Amazon
 • Elon Musk z ničeho založil s bratrem svůj první byznys, přičemž museli bydlet v kanceláři, aby to finančně zvládli
 • Mark Zuckerberg stejně jako Gates skončil s Harvardem a pustil se naplno do Facebooku

Pokud patříte mezi živnostníky, možná se vás to netýká (i když by také mělo), ale pokud chcete někdy vybudovat něco velkého, něco, co změní svět, vykašlete se na svojí práci okamžitě, jakmile objevíte svou vášeň.

Jedině, když vsadíte všechno na jednu kartu, jedině když si odstřihnete všechny ústupové cesty, jedině když do toho dáte celé své srdce a svůj život, jedině tak můžete uspět.

Tečka.

Budu rád za vaše názory k tomuto tématu, podle mě je ze strany médií hodně nezvládnuté...

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jak říká Arnold Schwarzenegger , nikdy neměj plán B. Pořád bude tvůj plán B jako zadní vrátka, kdyby ,,náhodou nevyšlo '' . Plán B ničí tvůj sen. Takže měj víru v sebe sama. Energii na to pády a výstup na horu úspěchu a dosaženého snu.
  0
  • Naprosto přesné - plán B ničí tvůj sen. Prostě dokud má člověk ta zadní vrátka, nikdy nedá 100 % do plánu A.
   +1