Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 21.02.2020: Úpadek německých automobilek, Victoria’s Secret na prodej a Ctrl+C a Ctrl+V

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré páteční ráno, my o vlku (Uberu) a možná svítá aspoň na trochu lepší časy. Ministerstvo dopravy připravuje nový návrh, na základě kterého by každý žadatel o taxikářskou licenci musel prokázat, že má povolení k pobytu i pracovní povolení. Odtud už je snad jen krůček k tomu, aby ani v Uberu nemohl za drobné jezdit každý cizinec, kterého sem agentura přiveze. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Je možné, že vrchol automobilové výroby je už za námi.“ - Volkmar Denner

Německé zaměstnance automobilového průmyslu nečeká valná budoucnost. Během následující dekády totiž zanikne téměř desetina z celkových 830 tisíc pracovních míst. V některých regionech zmizí až 15 % všech pracovních míst. #nemecko #prumysl

Pojďte diskutovat o zajímavých knihách ve skupině KnihomoLOVE, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

1,100,000,000 $

Pokud máte náhodou volných 1,1 miliardy dolarů, majoritní podíl ve značce #VictoriasSecret je aktuálně s touhle cenovkou na prodej. Ve firmě zároveň kvůli řadě skandálů končí dosavadní ředitel #LeslieWexner.

-----

Vítěz a poražený

Domino's Pizza +25.60 % (373.16 USD)

Známý americký řetězec pizzerií #Dominos, jež má zhruba 16,500 poboček v 85 zemích, včera zažil nejlepší den své burzovní historie. I přes tvrdou konkurenci se společnosti podařilo v USA navýšit prodeje, příjmy i zisk víc, než očekávali analytici.

Morgan Stanley -4.55 % (53.75 USD)

Investiční banka #MorganStanley kupuje, údajně to mnoha letech sledování jejího vývoje, makléřskou společnost #ETrade za 13 miliard dolarů. Pokud k obchodu dojde, půjde o největší bankovní akvizici v USA od krize.

-----

Burza

#WallStreet začíná docházet, že na čínské zprávy o počtech nakažených se možná nelze tak úplně spolehnout. I přesto, že Peking zavedl opatření, aby se virus z 9 nakažených dál nešířil, včera už bylo nakažených v hlavních městě najednou 45. A to je sakra hodně.

Pro více informací ze světa burzy a investic sledujte analytiky Štěpána KřečkaMichala StupavskéhoSaxo Bank či portál Investujeme.cz.

-----

Bleskově

V Praze začínají fungovat sdílené elektromobily #GreenGo. Carsharingová služba z Maďarska nabízí klientům vozy Volkswagen e-Up.  GreenGo se přidá k již fungujícím podobným službám Anytime a Revolt.

Používáte klávesové zkratky Ctrl+C a Ctrl+V. Pokud ano, vzpomeňte si dneska nad klávesnicí na #LarryTesler, který kopírování textu během své práce ve společnosti Xerox vymyslel. A bohužel 16. února ve věku 74 let zemřel.

 Podezření z porušení antimonopolních zákonů pro technologickou branži možná #Apple donutí přestat ve svých výrobcích jako výchozí nabízet své aplikace. Firma aktuálně zvažuje, že by svá zařízení otevřela konkurenčním appkám třetích stran.


▶Soukromé jety jdou na dračku. Jen loni si majetní lidé u výrobců objednali 809 osobních tryskáčů. To je o 100 více než v roce 2018. 67,1 % všech objednávek bylo (nečekaně) provedeno v Severní Americe. Hned druhá je však Evropa.

▶ Po dlouhodobé náklonnosti k Číně se u nás po letech již za měsíc bude konat česko-americké #obchodniforum. Na Pražský hrad dorazí ex-ředitel firmy #Cisco John Chambers, šéfka #IBM Ginni Rometty i ministr obchodu USA Wilbur Ross.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty