20.02.2020 5 minut čtení

7 fantastických nápadů, které udělaly z obyčejných lidí milionáře

Snad každý z nás někdy v životě dostal nápad, o kterém byl přesvědčený, že by mu mohl vydělat miliony. Pojďte se se mnou podívat na příběhy 7 nápadů, které díky realizaci udělaly ze svých tvůrců nechutně bohaté lidi.

 

1. Larry Page and Sergey Brin – revoluce ve vyhledávání

 

Studovali na doktorát na Stanfordu, když jim poprvé proběhla hlavami myšlenka na založení vyhledávače. Jejich vyhledávač se měl od všech ostatních lišit tím, že by zkoumal počet a relevanci propojení mezi stránkami, ne jen klíčová slova.

Google vyhledávač nyní dominuje trhu kromě něj ale Google podniká i dalšími způsoby. Nejpopulárnější operační systém na světě Android a nejpopulárnější video-platforma YouTube jsou jen zlomkem. 

Mrkněte se taky na 8 funkcí Googlu, které jste nejspíš neznali

Brin má jmění v hodnotě asi 52 miliard dolarů a Page s 48 miliardami dolarů rozhodně nezaostává.

2. Jeff Bezos – knihy online

 

Jeff Bezos v devadesátých letech pracoval pro firmu na Wall Street a nakonec se rozhodl založit svůj vlastní byznys. Když zjistil, jak obrovský nárůst má internet jako takový, online podnikání pro něj bylo jasnou volbou. Rozhodl se pro online knihkupectví.

Dnes Amazon prodává vše od knih přes nábytek po víno. V roce 2019 jeho prodeje vystoupaly k neuvěřitelným 7,16 miliardám dolarů. Bezos je nejbohatší muž světa a tak není divu, že si může dovolit darovat na boj se změnou klimatu 10 miliard $.

3. Marc Benioff – software přes web nebo cloud

 

Když Benioff založil Salesforce v roce 1998, měl to, čemu se říká geniální nápad. Chtěl lidem dodávat software přes web nebo cloud, aby zjednodušil a zrychlil nákup, instalaci a updatování programů.

Firma Salesforce začala jako služba pro prodejce, ale teď nabízí různé softwary pro oblast marketingu, zákaznického servisu a analyzování dat. Je jednou z nejrychleji rostoucích firem, které dosáhly 5 miliardových prodejů. Benioffovo jmění má hodnotu necelých 8 miliard dolarů. Také se zasloužil o průkopnictví v oblasti cloudu, který má před sebou rozhodně zářnou budoucnost.

4. Chris a Robin Sorensen — hasiči a restaurace

 

Chris a Robin Sorensenovi byli oba floridští hasiči, které napadlo otevřít si prodejnu sendvičů na základě rodinné 200leté historie hašení požárů. V roce 1994 si bratři půjčili na kreditku Robinovy tchyně a od dalších rodinných příslušníků a otevřeli první pobočku vyzdobenou jako klasickou hasičárnu. Robin pracoval v podniku a  Chris nadále pracoval na částečný úvazek jako hasič. 

Dávno už oba mohli hašení pověsit na hřebík. Firehouse Subs je frančíza, kterou už rozšířili na neuvěřitelných 1100  poboček v Americe, Kanadě a Mexiku.

5. Geoff, Dave and Catherine Cook — online ročenka

 

V Česku se možná ročenky moc nenosí, ale v Americe nesmí chybět na žádné škole. Když se sourozenci Cookovi přestěhovali a museli nastoupit na novou střední školu, přišli s nápadem na online ročenku, skrze kterou by se mohli seznámit s lidmi ze školy.

Aby mohli projekt rozjet, požádali o pomoc bratra Geoffa, který už byl na vysoké a měl s podnikáním nějaké zkušenosti. V roce 2005 se z něj stal CEO jejich firmy. Během prvních 9 měsíců získala platforma milion uživatelů. Jak sociální síť rostla, začala spojovat nejen středoškoláky, ale všechny možné lidi. 

V listopadu 2011 firmu koupila stránka Quepasa za 100 milionů dolarů a později ji přejmenovala na MeetMe. Všichni tři sourozenci ve firmě nadále pracují.

6. Joel Glickman — stavebnice, ze které uděláte cokoliv

 

Přihodilo se to na svatbě. Tehdy padesátiletý Joel Glickman pracoval v rodinné firmě vyrábějící plasty. Začal si pro zábavu stříhat a spojovat dohromady brčka. Jeho výtvor ho inspiroval k plastové stavebnici.

Z nápadu se brzy stala posedlost. Když ho odmítlo Hasbro a Mattel, rozhodl se zariskovat, zavřít část rodinného byznysu a vyrábět hračky sám.

V roce 1993, nedlouho poté, co stavebnice K’NEX vstoupila na trh, mu bylo jasné, že to bylo jeho nejlepší životní rozhodnutí. Zakladatel firmy Toys R Us o stavebnici řekl, že to je to nejlepší, co za dlouhá léta viděl. O čtyři roky později se hodnota firmy vyšplhala na 100 milionů dolarů.

7. Jennifer Telfer — polštářoví plyšáci

 

Jeniffer Telfer přišla na nápad s polštářovými plyšáky, když sledovala své dva malé syny, jak ničí své plyšáky, když se na nich snaží spát jako na polštářích. Vzala si do hlavy, že vytvoří polštáře, které budou vypadat jako plyšáci

Ona a její manžel se rozhodli její výtvory začít prodávat v roce 2003. Zařadili je mezi sortiment jejich firmy CJ Products a začali s prodejem v sezónních kioscích. Koncem toho samého roku Jennifer představila Pillow Pets na veletrhu, kde se téměř vyprodaly. Tato mazlivá hračka od té doby stoupá na popularitě. V roce 2010 vydělala 300 milionů dolarů a jejich polštářového plyšáka si můžete koupit i dnes.

#napad #inspirace #byznys #podnikani #miliony #milionari #milionar #penize #bohatstvi 

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Polštářoví plyšáci... no... zajímalo by mě, co dělám špatně... 😂
  0
  • Málo si věříte! :D Když je někdo přesvědčen, že udělá díru do světa s polštářovými plyšáky, prostě se mu to podaří. :D
   +1
  • 😄👌
   0
  • Jeden podnikatel u nás udělal kdysi pro plyšáky cestovku. Díru do světa sice zatím neudělal, ale minimálně vykecal jednodušší části národa díru do hlavy. Taky dobrý! 😂
   0
  • Jo, to jsem taky zaregistrovala. :D Kéž by byl zůstal u plyšáků...
   0