30.07.2018 2 minuty čtení

Google zakázal ve svém Play Store aplikace na těžbu kryptoměn

Potom, co Google zakázal instalaci těžebních rozšíření ze svého Chrome Store začátkem roku, nyní pokračuje v podobném duchu i v případě svého mobilního obchodu Google Play Store. Jak na jeho rozhodnutí asi bude reagovat kryptoměnová komunita?

Po poslední aktualizaci své politiky technologická společnost v tiskové zprávě uvedla, že aplikace, které se používají k těžbě kryptoměn budou od nynější chvíle zakázány. Výjimku budou tvořit pouze aplikace které jsou určené k dálkové správě těžby.

“Do budoucna zakazujeme v telefonech s operačním systémem Android aplikace, které v zařízeních těží kryptoměny. Povolíme ovšem uživatelům i nadále používat ty, které umožňují těžbu na dálku spravovat,“ je možno se dočíst v aktualizovaných pokynech pro vývojáře.

Škodlivé programy jsou minulostí

Zákaz přichází v návaznosti na vzrůstající počet případů těžby v mobilních telefonech, bez vědomí majitele. V dubnu například společnost Kaspersky zabývající se kybernetickou bezpečností upozornila na rostoucí počet případů, kdy jsou aplikace těžící prostřednictvím služby Coinhive nabízené jako neškodné zábavné aplikace.

Příkladem za všechny může být PlacarTV, který byl používán pro streamování fotbalových zápasů, zatímco na pozadí probíhala těžba Monera, čímž docházelo k vybíjení baterie a zpomalení zařízení.

Google není ve svém boji sám. Už v červnu zavedl omezení proti těžařským aplikacím Apple. Výrobce mobilních telefonů šel, ale ještě dál. Zakázal také vývojářům aplikací, aby zobrazovaly reklamy třetích stran, které těží kryptoměny.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.