Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.02.2020 3 minuty čtení

Typologie tradera: Technický obchodník

Techničtí obchodníci nebo také techničtí analytici se snaží předpovědět budoucí směr ceny na základě historických a současných dat s pomocí technické analýzy. Analyzují cenové grafy a rozvíjejí své teorie o tom, jakým směrem se trh pravděpodobně bude

Techničtí obchodníci obvykle obchodují s trendem, ne proti němu(!)

Pracují s faktem, že historie má tendenci se opakovat. Proto hledají různé, v minulosti již zobrazené, nebo formující se technické formace a patterny, jejichž zobrazení v grafech může předpovědět další směr budoucího pohybu ceny.

Ignorují většinu „šumu“, který přináší různá vyhlášení a zprávy, jejichž vliv na trh bývá mnohdy jen dočasný. Technický trader je velice mechanický a jak už z názvu vypovídá technický typ.

Co dalšího víme o technickém obchodníkovi?

  • Využívá historické grafy a cenové trendy
  • Předpokládá, že historie se opakuje
  • Ignoruje aktuální vyhlášení a zprávy, které mají pouze dočasný vliv na trh
  • Je technický typ a rád pracujete s grafy
  • Zakresluje do grafu a používáte různé indikátory
  • Je trpělivý a nechává své pozice otevřené klidně dny, týdny i měsíce
  • Je ochotný platit za swapové body
  • Používá různá časová pásma od minutových přes hodinové po denní

Techničtí obchodníci ignorují většinu „šumu“, který přináší různá vyhlášení a zprávy, jejichž vliv na trh bývá mnohdy jen dočasný.

Co ještě víme o technickém stylu obchodování? Techničtí obchodníci ignorují zásadní faktory, jako je změna nabídky a poptávky.

Sledují konvergence nebo divergence, které by mohly znamenat kupní či prodejní signály.

Často používají různé indikátory a ukazatele jako například Moving average, Parabolic sar, Bollinger Bands ad. S jejich pomocí analyzují tržní situaci a příležitosti k otevření obchodní pozice. Některé vzory diagramů, které se obchodníci snaží identifikovat, zahrnují hlavu a ramena, trojúhelníky a cenové mezery.

Základním prvkem pro technickou analýzu však zůstává vždy a na prvním místě graf(!)

Velkou výzvou pro technické obchodování je skutečnost, že jsou k dispozici doslova stovky technických ukazatelů a neexistuje jediný ukazatel, který by byl považován za všeobecně nejlepší. Neboť každý konkrétní ukazatel nebo skupina ukazatelů se může vztahovat pouze na konkrétní okolnosti.

Chcete-li se dozvědět více o obchodních strategiích, stáhněte si zdarma unikátní interaktivní knihu6 jedinečných obchodních přístupů“, která poodkrývá léty prověřené metody, strategie a přístupy zkušených traderů: STÁHNOUT E-BOOK!

 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.