Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
19.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.02.2020: Gates naštval Muska, brutální arbitráž pro Rusko a zlato na historickém maximu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, doufám, že vás nevyděsila korekce a tu Teslu stále držíte. Pomaloučku, polehoučku se totiž krade zpět ke svým historickým maximům ze začátku měsíce. Analytici jsou optimističtí, a pokud nedojde k nějaké katastrofě, je velmi pravděpodobné, že cena dříve či později zkusí aspoň otestovat dosavadní strop, respektive hranici 1000 USD za akcii. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Mé rozhovory s Gatesem byly popravdě řečeno vcelku nic moc.“

#BillGates se rozhodl pořídit si elektromobil a v relativně malé konkurenci se nakonec rozhodl pro Porsche #Taycan. Jak vidno na výše uvedené reakci Elona #Musk, není z této novinky příliš nadšený, a tak si na adresu otce Microsoftu neodpustil tradiční žihadélko.

Pojďte diskutovat o zajímavých knihách ve skupině KnihomoLOVE, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

1,100,000,000,000 Kč

Vypadá to, že #Rusko se slušně prohne. Dle odvolacího soudu v Haagu totiž stát musí akcionářům bývalé ropné společnosti #Jukos zaplatit odškodné v rekordní výši 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). Jen pro představu, jde o 3 % ruského HDP. Ufff #arbitraz

-----

Vítěz a poražený

Tesla +7.30 % (858.40 USD)

#Tesla opět frčí k historickým maximům. Analytici #MorganStanley a #Bernstein včera vydali informaci, že aktuálně nevidí žádný důvod, proč by akcie měly znenadání začít klesat. Právě naopak. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Apple -1.83 % (319.00 USD)

Jak stálo ve včerejším úvodu, #Apple maličko vystrašil trhy, když připustil, že aktuální čtvrtletí nebude nic moc. Uzavřené továrny a karantény způsobují nižší produkci i prodeje, a tak by se investoři měli připravit, že se to na hospodaření Applu odrazí.

-----

Burza

#WallStreet po svátku nezačala nový týden nijak valně. Zatímco zprávy o koronaviru se zlepšují, zprávy o dopadech této epidemie na byznys velkých korporací se spíš zhoršují viz. Apple.

Pro více informací ze světa burzy a investic sledujte analytiky Štěpána KřečkaMichala StupavskéhoSaxo Bank či portál Investujeme.cz.

-----

Bleskově

Největší evropská banka #HSBC má problémy. V loňském roce její zisk meziročně klesl o 33 %, a tak se chystá tradiční reakce - hromadné propouštění. Během tří let tak padáka dostane celkem 15 % všech zaměstnanců, což je zhruba 35,000 osob.

Česko bylo loni velmi oblíbeným cílem zahraničních filmařů. Ti zde za své produkce utratili celkem 9 mld. Kč, což je nejvyšší suma za posledních 10 let. Díky filmovým pobídkám se u nás aktuálně poměrně líbí #Amazon, #Netflix i dalším.

#Zlato včera dosáhlo nových historických maxim, když pokořilo hranici 1600 USD za trojskou unci. Nejistota ohledně ekonomických dopadů koronaviru tak očividně v táboře spekulantů a investorů není malá.


 Podle analýzy vyhotovené společností #GlobalData čeká trh s hrami velká budoucnost. Do roku 2025 by tato branže měla růst průměrně o 13 % ročně a během pěti let zvýšit svou hodnotu o téměř 200 mld. USD na 305 mld. USD. #Esports bude jistě v závěsu. #hry

#Airbus má letos v plánu smlsnout si na paralyzovaném #Boeing a potvrdit svou pozici světové jedničky před americkým konkurentem. Firma chce klientům dodat 880 nových letadel, což by byl pro výrobce historický rekord.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty