18.02.2020 4 minuty čtení

Co se můžete naučit z bojových umění, i když se jim vůbec neplánujete věnovat?

Nemusíte být bezdomovec, abyste se mohli poučit ze života bezdomovců. Stejně tak nemusíte být velmistr bojového umění, abyste se z tohoto tajuplného světa mohli poučit. Zde jsou 4 základní lekce.

Snad každý tu scénu někdy viděl. Osoba v bílém s černým opaskem přijde a soustředěně se dívá na svého protivníka - stoh dřevěných desek. Následuje několik hlubokých nádechů, ohlušující řev a holá ruka, která hromádku desek (nebo cihel) rozlomí na poloviny. Úžasné, že?

Teď si pravděpodobně myslíte: „Nejsem na to dost silný, na to zapomeň. Já se budu jen dívat. Nepotřebuji rukou rozbíjet dřevěné desky.“ Přemýšlejte ale o tom, proč tak rychle odmítáte. Necítíte ten pocit zvědavosti, jaké by to bylo? Krčíte rameny? Bojíte se bolesti. Nebo se bojíte, že vás lidé uvidí selhat. Nechcete to zkusit, protože věříte, že nemůžete uspět.

To je ale opravdu hloupá výmluva. Přestaňte se ve svém životě vymlouvat. Jeden velmistr bojového umění říká: „Trénuji své studenty, aby se zaměřili za překážku nebo slabost, kterou chtějí překonat. Ta dřevěná deska je jen překážkou mezi vámi a vaším cílem. Váš cíl je za tou překážkou.

Naše největší překážka však často není hmatatelná, jako je dřevěná deska nebo cihla, ale je to spíše naše mysl, která nám brání v dosažení našich cílů. Každý má v životě svou "desku". Je to podnikání, které chceme zahájit, velká kariérní změna, do které se nemůžeme odhodlat nebo cokoli jiného. Uvnitř vás se odehrává dialog, který vám brání v dosažení toho cíle.

„Nemůžu - Bojím se - Nejsem dost silný na to, abych dělal to, co dělají druzí“

„Porážka je stav mysli; nikdo není poražen, dokud porážku nepřijme jako skutečnost.“ - Bruce Lee

Zde jsou 4 základní tipy, které se každý může naučit z bojových umění:

1) Naučte se padat

Nelze se učit bez chyb, omylů a selhání. Mnoho bojových sportů a vlastně i normálních sportů začíná svou výuku studentů tím, jak bezpečně padat, aby opět mohli vstát na nohy a učit se dál. Své chyby, pády a selhání nesmíte vidět jako negativní. Vnímejte je jako zkušenost, kterou použijete k tomu, aby vás motivovala být kreativnější, pozorný a odhodlanější.

2) Úspěch není fyzická bitva, ale duševní

Přestaňte se soustředit na to, co nemůžete udělat. Ve chvíli, kdy uvěříte svým negativním vnitřním hlasům, zničíte své šance na úspěch. Když stojí student bojových umění před několika dřevěnými deskami, musí věřit, že to může zvládnout. Když by tomu nevěřil, tak jediné co zvládne, by bylo se zranit. Nejdříve musíte vyhrát svou bitvu v hlavě.

3) Nenapodobujte vzor někoho jiného

Vynikající bojovníci přizpůsobují a upravují své znalosti podle svých potřeb. Váš projev musí být váš vlastní. Neomezujte se na zrcadlení a napodobování stylu někoho jiného. Tím nikdy nedosáhnete na své cíle. Když se vydáte cestou, kterou pro vás chce někdo jiný, tak nemůžete dosáhnout svého potenciálu.

4) Nechte se motivovat svým soupeřem

Strach může být (a je) paralyzující. Když se díváte na protivníka, bojíte se bolesti, kterou vám může způsobit. Ale jediný způsob, jak uspět v tomto boji je zabránit této bolesti, postavit se jí a vyhrát. Bezpočet lidí, které v životě potkáte, vám budou stát v cestě za úspěchem a řeknou vám „NE“. Nechte svůj strach, aby vás motivovat a použijte ho jako hnací sílu.

------------------

Máte sílu překonat všechny překážky na vaší cestě. Ta síla je uvnitř vás. Všechno, co ve vašem životě děláte, je vaše osobní volba. Už není na co čekat. Porazte své soupeře.

#osobnirozvoj #bojovaumeni #bojoveumeni #zivot #lekce #pouceni #moudro #uspech #vzor

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.