18.02.2020 2 minuty čtení

Banka CREDITAS zavádí Apple Pay

Banka CREDITAS spouští od 18. února pro své klienty službu Apple Pay. Tu lze využívat na zařízeních společnosti Apple, především iPhonu, iPadu či Apple Watch. K aktivaci stačí přidat platební kartu buď v aplikaci Wallet, nebo přes appku Richee.

S Apple Pay je možné platit bezkontaktně na všech místech, kde je terminál pro bezkontaktní platby, platit s ní lze i v aplikacích iOS a na webu. Pro Apple Pay bude možné využívat karty CREDITAS a Richee ve fyzické i virtuální podobě.

Apple Pay je rychlý, snadný a bezpečný způsob placení a výběru hotovosti na milionech míst – v aplikacích, na webu, v obchodech a v bezkontaktních bankomatech, a to prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu nebo chytrých hodinek. Služba je určená pro zařízení od Apple s operačním systémem iOS, která podporují technologii NFC (v případě mobilních telefonů jde o iPhone 6 a novější).

„Zejména mladší zákazníci jsou zvyklí používat v obchodech stále více mobil namísto karty. Zkušenosti se službou Google Pay, kterou jsme zavedli vloni, ukazují, že je zde zájem a potenciál pro to, aby platby mobilním telefonem tvořily čtvrtinový či vyšší podíl na platbách v obchodech,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj. „Potenciál k růstu je i v platbách z aplikací, kdy zákazník nemusí opisovat číslo karty a celý proces je rychlejší a jednodušší,“ dodává Rataj.

Všechny transakce provedené prostřednictvím Apple Pay klient standardně uvidí ve svém internetovém a mobilním bankovnictví, jako by je provedl standardní kartou. Výhodou Apple Pay je, že číslo karty nesdílí s obchodníkem. Transakce jsou zabezpečeny díky autorizaci v zařízení pomocí Touch ID, Face ID nebo PIN kódu.

Kompletní návod k přidání karty do Apple Pay prostřednictvím aplikace Wallet je k dispozici na oficiálních stránkách společnosti Apple https://support.apple.com/cs-cz/HT204506. Klientům se nabízí i pohodlnější způsob přidání karty do Apple Pay přes aplikaci Richee. Přes ni odpadá nutnost ověření karty a klienta zadáním údajů karty a kódu zaslaného prostřednictvím SMS.

#tiskovezpravy #applepay #bankovnictvi

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.