17.02.2020 3 minuty čtení

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra!

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra! 

Jak už jsem říkala, rok 2020 pro mě bude o výstupech z komfortní zóny. Minulý týden jsem začala chodit na kurz Shuffle dance, což je takový party tanec. Chtěla jsem na to chodit už asi před 6 lety, ale v Plzni dříve nic takového nebylo a tady v Praze jsem to pořád nějak odkládala, až z toho je fakt 6 let čekání.

Minulý týden jsem šla na první lekci. Jediný štěstí bylo, že už jsem měla vše zaplacené a už nebylo cesty zpět. Nevím, jak to máte vy, ale já jsem ukázkový případ kombinace extroverta a introverta v jednom a moje introvertní část nesnáší chodit mezi cizí lidi sama. Takže kdyby byla ta možnost, zase bych se na to vykašlala a nešla.

Bylo to ale úplně super a samozřejmě moje obavy byly úplně zbytečné (jak nečekané, žejo). Když jsem odcházela na konci lekce, tak jsem si říkala, proč jsem nezačala dříve? Proč jsem se zbytečně bála nového prostředí a nových lidí. Byla jsem vždycky zvyklá chodit všude s kamarádkami nebo prostě s někým známým.

Rozhodla jsem se tedy, že chci chodit na různé kurzy častěji a učit se nové věci. Dnes nastupuji do nové práce na brigádu, a to je hned další výstup z komfortní zóny. Podle mě teda už nebudu mít čas chodit na párty, a tak nebudu mít kde tancovat shuffle (škoda 😅).

Takže, jestli také něco odkládáte a říkáte si, že to není tak důležité nebo že není čas nebo že to zkusíte jindy, tak se přestaňte vymlouvat, jděte a udělejte to hned.

Protože ten pocit, když to zvládnete a opravdu se tím posunete kupředu, je k nezaplacení. Ať už se jedná o taneční kurzy, lekce angličtiny, konečně začít cvičit nebo třeba cestovat.

Lidé často tyto věci odkládají kvůli práci, protože nemají čas nebo peníze. Myslím si ale, že je to opravdu jen o prioritách, a když vás bude bavit váš život, tak i vaše odvedená práce bude vypadat úplně jinak.

Tak přeji krásné a úspěšné pondělí a plňte si vaše sny pomalu, ale jistě. Protože i něco tak obyčejného, jako nějaký kurz nebo nová zkušenost, vás osobnostně posune více, než si myslíte.

#monday #inspirace #dreamscometrue #osobnirozvoj #tipy

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Máte pravdu. Hodně štěstí se Shuffle dance! :D
  +1
 • Už asi rok si říkám, že bych si chtěl udělat nějaký dobrý kurz první pomoci, aby se mi nikdy nestalo, že se ocitnu v situaci, kdy můžu zachránit lidský život, ale nebudu vědět, jak. Jste mi nasadila brouka do hlavy. :D
  +1
  • To je super nápad, škoda že takový kurzy nejsou povinné třeba ve škole, když vám je 18 nebo tak. Měl by to umět každý a ve skutečnosti to neumí skoro nikdo
   0
 • Co se týče spojení introvertní a extrovertní části mě samé, mám to úplně stejně! 😄 Velmi inspirativní článek, děkuji! 😊
  +1
  • Nechápu to no, někdy mi nevadí dělat show a bavit všechny okolo, ale když jsem někde nová nebo ve špatné společnosti, tak neřeknu víc než pozdrav 😂 a tyhle dvě části spolu pořad soupeří ... dekuji ☺️
   0
 • 🙏
  +1
 • Dobrá dávka motivace takhle v pondělí :-) Díky
  +1
 • Super článek :) děkuji!
  +1