Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 17.02.2020: Trestuhodné plýtvání vším, kam zmizela zima a platíte taky mobilem?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, užili jste si další jarní víkend s teplotami okolo 10 stupňů? Planeta prý minimálně posledních 141 let teplejší úvod roku nezažila a příroda se asi aktuálně zmateně škrábe na bradě minimálně stejně intenzivně, jako my při pohledu na teploměr. Otázkou zůstává, jak bude při takovém únoru vypadat červenec nebo srpen? Kašlete na technologické startupy, letos půjdou klimatizace a bazény na dračku! Úspěšný vstup do nového týdne!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Tento ekonomický model nadprodukuje zboží, které není pro nikoho užitečné. A namísto dalšího prodeje jej ničí. Je to ekologický nesmysl.“ - Alma Dofour, Les Amis de la Terre

Nejen jídlo, ale i #zbozi dnes čelí obrovskému plýtvání. Byť aktuální data chybí, dle německé vlády tamní společnosti v roce 2010 zničily neprodané a vrácené zboží za 7 mld. eur. Ve Francii to v roce 2014 bylo 630 mil. eur. Neuvěřitelné! Kolik je to asi dnes?

Pojďte diskutovat o zajímavých knihách ve skupině KnihomoLOVE, o vyšší úrovni bytí ve skupině Biohacking či o moci přítomného okamžiku v Mindfulness skupině!

-----

Číslo dne

141

Národní úřad pro oceán a atmosféru (#NOAA) už 141 let monitoruje vývoj teplot na celém světě. Ještě nikdy však v lednu nenaměřil tak vysoké #teploty jako letos. Oproti průměru za celé 20. století byl letošní leden dle NOAA o 1,14°C teplejší.

-----

Vítěz a poražený

NVIDIA +7.02 % (289.79 USD)

Výrobce grafických karet a procesorů #NVIDIA převedl za #Q4 silné výsledky a navíc očekává, že poptávka po procesorech vzhledem k rozmachu AI a machine learningu poroste i nadále. Vzhůru vstříc valuaci 200 miliard USD!

Roku -6.33 % (130.25 USD)

Naopak streamingová platforma #Roku nedokázala investory přesvědčit ani tím, že v Q4 přidala 4,6 milionu nových zákazníků a vykázala o 9 milionů USD nižší ztrátu, než čekali analytici. Vysoké náklady zřejmě firmě jen tak nedovolí dostat se do zisku.

-----

Burza

#WallStreet uzavřela minulý týden smíšeně. Zatímco pozitivní výsledky táhly některé indexy nahoru, přetrvávající obavy z koronaviru i šrouby utahující #FED zase jiné tlačil spíš níže. Hlavní indexy však druhý týden v řadě dokázaly růst o více než 1 %.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Češi stále více milují bezkontaktní #mobilniplatby. Některé tuzemské #banky hlásí, že tuto formu placení už využívá 1/4 jejich klientů. Jsou navíc stále ochotnější pro kartu namísto hotovosti sáhnout i při placení malých částek v řádu pár desítek korun.

▶#Koronavirus si vyžádal první oběť mimo Asii, ve Francii nákaze podlehla čínská turistka. Aktuálně je potvrzeno 69 288 nakažených, 1 670 úmrtí a 9 871 vyléčených osob.

 Cena #cukr vystoupala nejvýše za poslední tři roky a některé země si kvůli obavám z jeho nedostatku začínají pořizovat zásoby na horší časy. Jen letos už globálně cena cukru vzrostla o 12 %, což je nejrychlejší růst za poslední dekádu.


▶Spojené státy míří na evropský trh s plynem. Ve snaze snížit energetickou závislost na #Rusko chtějí #USA dle svého ministra zahraničí poslat státům střední a východní Evropy sdruženým v rámci iniciativy Trojmoří (kam patří i ČR) celkem miliardu dolarů. #zemniplyn #energetiky

#BudejovickyBudvar má za sebou rekordní rok. Rekordní výstav piva o objemu 1,679 milionu hektolitrů znamenal i historicky nejvyšší tržby, které poprvé překonaly 3 miliardy Kč. Budvar dnes 70 % svého piva prodá v zahraničí, a to v celkem 80 různých zemích.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty