Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
15.02.2020 7 minut čtení

První dojem rozhoduje o úspěchu. Nepokazte ho a zaujměte díky radám zkušenějších

První dojem můžete udělat jen jednou, a proto by vám na něm mělo záležet. Často totiž může rozhodnout o vašem úspěchu či neúspěchu na obchodní schůzce nebo při jiné příležitosti.

Podíváme se na 9 rad, které dávají self-made milionáři. Někteří z nich se dokonce pohybují v módním průmyslu. Názor na člověka vznikne během malé chvíle a první dojem je záležitostí ještě kratší doby. Oblečení a další věci, které s ním souvisejí, mohou hodně pomoci, ale také uškodit.

Vzhledem k tomu, že každá rada bude pocházet od jiného člověka, mohou některé být ve vzájemném rozporu nebo nemusejí jít uplatnit současně. To je ale v pořádku, protože také nemůžete do puntíku poslouchat rady více investorů. Z každé rady si pro sebe něco odnesete a podle svého úsudku se zařídíte. Zde je to stejné.

1) Nezapomeňte na detaily

Noste sportovní kabát kdykoli je to možné. Jde snadno kombinovat s džíny a vypadá elegantně. Kravatu nebo sako můžete odložit, aby to nevypadalo příliš formálně. Pokud je ale cílem vypadat formálně, musíte si je samozřejmě ponechat.

Všechno je to o detailech, takže si je berte s určitým záměrem. Dopřejte si manžetové knoflíky, sponu do klopy a kapesníček do náprsní kapsy na saku. Klíčem k dobrému vzhledu je i střih. Oblečení šité na míru umožňuje vypadat štíhleji a můžete působit vyšší. Pozor, má to vedlejší následky - budete se cítit sebevědomější. Nechte proto svého krejčího udělat úpravy na vašem oblečení, byť by šlo jen o drobnosti.

Mějte na paměti, že nejde jen o oblečení nebo doplňky, ale také o sebejistotu, která z vás vyzařuje.

(David August #Heil, zakladatel a CEO David August, společnosti, která šije garderobu pro superstar v oblasti podnikání, sportu i zábavy)

2) Pečujte o sebe

Mým největším tipem je být dobře upravený. Ujistěte se o tom, že máte čisté nehty, umyté vlasy a váš dech je svěží.

Pokud jde o doplňky, je nezbytné investovat do kvalitních bot a kabelky/brašny. Kvalitní výrobek budete mít mnoho let a k němu vhodně můžete párovat různé kusy oblečení.

(Tamara #Mellon, spoluzakladatelka a hlavní kreativní ředitelka luxusní značky obuvi Tamara Mellon)

3) Najděte svůj superhrdinský kostým

Pokud nejste zapamatovatelní, budete zapomenutí. Lidé do vás investují nebo od vás nakoupí, když z vás budou mít pocit, že jste nejlepší a nejlogičtější volba v jejich rozhodování. Když získáte místo v jejich paměti, budou o vaší možnosti přemýšlet.

Moje obleky jsou opravdu superhrdinské kostýmy. Můžete být jiní a vaše "kostýmy" mohou být jiné, ale položte si otázku, zda jste dostatečně zapamatovatelní. Musíte chtít inspirovat zvědavost, aby o vás ostatní chtěli vědět a slyšet.

(Mike #Calhoun, zakladatel a CEO Board of Advisors)

4) Využijte bezplatných rad stylistů a prodavačů

Udělejte si čas na přemýšlení, jak chcete působit a jakou zprávu chcete předat svým oblečením. Pokud nemáte inspiraci, listujte módními časopisy a hledejte, co vás osloví. Využít můžete služeb prodavačů, kteří jsou obvykle vyškolení a umějí poradit, co se hodí (nutné rozlišit, zda je cílem prodavače poradit nebo prodat).

Odlišit od davu se můžete například barvou. Vyhněte se černé, šedé a hnědé. Najděte barvy, které vám sluší a lichotí vaší postavě i barvě pleti.

(Dottie #Herman, CEO Douglas Elliman, realitního impéria s ročním obratem více než 27 miliard dolarů)

5) Zjistěte, jaké barvy a tvary vám vyhovují

Je důležité vědět, jaké barvy a také tvary vám vyhovují a korespondují s vaší postavou. K tomu patří i účes a make-up. Jak to zjistit?

Pokud si můžete dovolit konzultanta, který vše posoudí, je to ideální, ale pokud ne, můžete požádat o názor své přátele. Ptejte se minimálně tří nebo čtyř dobrých přátel, kteří k vám budou upřímní. Sama jsem tímto procesem prošla a zjistila jsem, že červená se ke mně nehodí a neměla bych ji nosit. Byla jsem v šoku, protože polovina mého šatníku byla červená.

Ženy by měly důkladně vybírat i účes a make-up, protože jen účes vás může udělat starší o 10 let a špatná barva rtěnky může působit vyzývavě nebo naopak usedle. Nejdříve se takové rady neposlouchají dobře, ale nakonec uznáte, že jsou pro vás užitečné. Když získáte názor druhých a přijmete potřebné změny, můžete udělat perfektní první dojem.

(Keri #Shull, zakladatelka Keri Shull Team, spoluzakladatelka HyperFast Agent)

6) Vezměte si modré sako nebo černé šaty

Ještě než něco řeknete, lidé vás budou soudit. Vaše oblečení ale má vliv i na to, jak se cítíte - na vaše sebevědomí. A jeho nedostatek může negativně ovlivnit vaše vystupování i váš projev, a to skončí špatným názorem ostatních na vás.

Nemusíte utrácet spoustu peněz, abyste mohli vypadat dobře. Musíte ale ukázat, že vám na vašem vzhledu záleží. Nepotřebujete pásek Gucci, ale potřebujete dobře padnoucí modrý oblek (muži) nebo černé šaty (ženy).

Deion Sanders je hráč baseballu, ale k oblékání říká: "Pokud dobře vypadáte, tak se i dobře cítíte. Pokud se dobře cítíte, tak i dobře hrajete. A pokud dobře hrajete, tak vás i dobře platí."

(Mark #Bloom, CEO NetWorth Realty, kterou Glassdoor dva roky po sobě zařadil mezi "nejlepší místa pro práci")

7) Noste každý den to samé

Mám jen trička jedné barvy od mé oblíbené společnosti. Někteří módu milují, já ne. Když si vybírám oblečení, mám dva cíle. Chci se cítit pohodlně a vypadat dobře. Místo obrovské šatní skříně s mnoha kusy a druhy oblečení mám něco, co splňuje oba tyto požadavky. Cokoli dalšího by zbytečně komplikovalo mé rozhodování.

Někdo to nazývá minimalismem, ale já tomu říkám maximalizace. Sice minimalizuji svůj šatník, ale maximalizuji svou tvůrčí činnost i kognitivní kapacitu ve věcech, které jsou pro mě daleko důležitější. V rodině a v byznysu.

(Janathan #Goodman, zakladatel Personal Trainer Development Center)

8) Vždy se oblečte co nejlépe

Nikdy nevíte, kdy vás povýší nebo koho potkáte, takže se vždy oblékejte co nejlépe. Vaše oblečení vypovídá o vaší úctě k těm, se kterými se setkáváte. Říká jim, na kolik jsou pro vás důležití, abyste se oblékli dobře. Každý z nás se chce cítit důležitý. Co nám druzí svým oblečením dávají najevo? A co dáváme najevo my jim?

Podvědomí funguje velmi rychle a samostatně. Automaticky očekáváme větší odbornost/kvalitu/hodnotu od člověka, který je oblečený profesionálně. Číšník s motýlkem, doktor v bílém a podobně. Takové oblečení signalizuje, že je daný člověk odborníkem ve svém oboru (pozor na záměrné přetvářky).

(Holly #Parker, zakladatelka a CEO The Holly Parker Team at Douglas Elliman)

9) Noste znalosti, sebedůvěru a transparentnost

Vše se mění. Vnímání prvního dojmu už je také jiné, než bývalo dříve. Dnes někteří milionáři nosí trička a džíny a na některých místech oblek dokonce udělá špatný dojem.

Když jsem rozšířil své podnikání do Latinské Ameriky, kde lidé dávají přednost formálnosti a oblekům, já dále na prezentace nosil tričko a tenisky. Nikdo nevěřil, že se prosadím, ale byl jsem sebevědomý a transparentní. To pomohlo změnit jejich názor.

Nejdůležitější je nosit znalosti, sebedůvěru a transparentnost. Místo obav o své oblečení se zaměřte na poskytnutí odborných znalostí. Pokud to, o čem mluvíte, do detailu znáte, budete se cítit dobře bez ohledu na to, co máte na sobě.

(Marcello #Arrambide, zakladatel Day Trading Academy a spoluzakladatel SpeedUpTrader)

#osobnirozvoj #obleceni #byznys #vzhled #oblek #doplnky #dojem #rady #tipy #image

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
3 minuty
8 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut