14.02.2020 2 minuty čtení

Nová šance pro dětské dlužníky

Nová šance pro dětské dlužníky. Od loňského roku se mohou snadno oddlužit. Jak? To se dozvíte v dnešním pořadu Cui bono na téma: „Dětské dluhy“. Vítá vás u něj Michaela Vašinová.

Mými dnešními hosty pořadu Cui bono jsou Kateřina Valachová, poslankyně ČSSD, místopředsedkyně podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení, dobrý den. Dobrý den. Patrik Nacher, poslanec hnutí ANO, předseda podvýboru pro ochranu spotřebitele, dobrý den. Pěkný den. A Lukáš Kolářík z České pirátské strany, místopředseda výboru pro bezpečnost, dobrý den. Dobrý den.  

Pane předsedo, problém dětských dluhů označují média za závažný. Jakého množství mladých lidí se týká?

PN: Tak teď je otázka, jak my se na to budeme dívat. Jestli se budeme dívat na ty, kteří jsou v této chvíli v exekuci do 15 let, do 18 let, nebo ty, které tím prošly, dneska už jsou v dospělém věku.  Ale ta první exekuce začala vlastně z těch dětských let. To znamená, že my se tady bavíme o počtech v té první kategorii se bavíme o 2 200, do 18 let je to tuším 6 000 mladistvých, kteří jsou v exekuci, ale jinak se tady bavíme o desítkách tisíc dneska už dospělých lidí, kteří tím prošli. A ta prvotní exekuce byla ta takzvaně jakoby dětská exekuce. No, a to jsme se my takto rukou nerozdílnou snažili nějakým způsobem vyřešit a zlepšit tu situaci. Já bych trochu poopravil ten úvod. Vy jste řekla snadné, já bych řekl snadnější. Ono to jakoby snadné zase není začít už tím, že v 18 jsem plnoletý a hned jdu do insolvence, byť snadnější než doposud, tak i přesto je to náročné. A my jsme to právě chtěli usnadnit z toho důvodu, abychom nějakým způsobem vyřešili ten nános z minulosti těch několik tisíc mladých lidí, na které je exekuce, protože my nemůžeme vymyslet něco, co by bylo retroaktivní.

Celé video na: www.legaltv.cz

#legalTV.cz #justicevcesku #ceskajustice #insolvence #insolvencevcesku #pravo #dluhy #detskedluhy

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.