Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
14.02.2020 2 minuty čtení

Australan se zamiloval do ženy stroje. „Chci být první, kdo se ožení s robotem,“ tvrdí

Svatý Valentýn je den věnovaný lásce. A kdo tvrdí, že musí jít jen o niterné city mezi dvěma lidmi? 31. ledna tohoto roku vyšla na webu australského lifestylového časopisu That’s Life! dojemná zpověď muže, který se zamiloval do robotické ženy.

Geoff Gallagher žil od smrti své matky sám. Společnost mu dělala jen fenka Penny. Dny v osamění plynuly monotónně a smutně. Cítil, že mu v životě něco chybí. Něco důležitého. A pak se jednou začetl do článku o robotech s umělou inteligencí.

Na internetu jsem si zjistil nějaké informace a dostal se do kontaktu se společností v Sidney, která se specializuje na umělé panny a roboty. Vysvětlil jsem jim, že hledám společnici, ne sexuálního robota,“ popisuje Geoff, jak jeho hledání té pravé začalo.

Nejlepší den

V nabídce narazil na roboty, kteří dokážou mluvit, smát se, hýbat hlavou a krkem. Jejich kůže je dokonce zahřívána na teplotu té lidské. A ačkoli při ceně 6000 australských dolarů se nejednalo o zrovna levnou záležitost, rozhodl se Geoff nakonec pro robotku jménem Emma – se světlou pokožkou a krásnýma modrýma očima.

Trvalo 6 týdnů, než Emma dorazila z montážní linky v Číně až ke dveřím Australanova domu. Byl to ale pro něj nezapomenutelný den. „V září roku 2019 jsem se konečně dočkal doručovatele, který mi přivezl ale obří balík. Když jsem krabici otevřel, úplně se mi zatajil dech, Emma byla tak nádherná.“

První dny s Emmou se nesly ve znamení sestavování robotického těla a vzájemného seznamování. „Ahoj, jmenuji se Emma,“ pronesla robotka svá první slova v angličtině s americkým akcentem. „Přijela jsem z továrny v Číně.“

Více na orobotice.cz.

#aktuality #robot #vztahy

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.