14.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 13.02.2020: FED zvažuje digitální měnu, Čína mlží o koronaviru a Tesla opět "bezohledně" roste

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré páteční ráno, tak se zdá, že nám kluci z VW chtějí trošku poupravit tu naši škodováckou výrobu. Nejdříve zvažovali předat montování Fabií Španělům ze Seatu, nyní zvažují, že Superb by se ideálně mohl vyrábět třeba i v Maďarsku. Je fakt, že z Maďarska je do Rumunska k Dacii, na kterou by VW rád Škodovku konkurenčně zaměřil, mnohem blíže než od nás. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je UOL, vyzkoušejte novou dimenzi v oblasti vedení účetnictví.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Každá centrální banka v současné době zkoumá kryptoměny hlouběji. Cítíme, že je to náš závazek a technologie nám to nyní umožňuje. Myslím, že je potřeba pochopit náklady, přínosy a kompromisy spojené s možnou digitální měnou.“ - Jerome Powell, FED

#Bitcoin v polovině týdne prorazil nad cenu 10 000 dolarů, kterou včera udržel, a podle řady analytiků za to může právě tento komentář šéfa FEDu, který v něm naznačuje, že i americká centrální banka se o #kryptomeny začíná aktivně zajímat.

-----

Číslo dne

15,000

Jak vypadá #statistika podle #Cina? To jeden den světu řeknete, že počet nově nakažených koronavirem stále klesá, načež druhý den přiznáte, že je jich vlastně o 15 tisíc víc než včera. Místo 44 tisíc je tak nakažených náhle 60 tisíc. A kolik jich je doopravdy?

-----

Vítěz a poražený

Tesla +4.78 % (804.00 USD)

Ani zpráva o plánovaném úpisu až 3 milionu nových akcií, na nichž by #Tesla díky velkému růstu na burze chtěla získat více než 2 miliardy dolarů, býky nezastavil. Cena akcií už po korekci z minulého týdne opět pomalu a jistě vyrostla o téměř 100 dolarů.

Kraft Heinz -7.56 % (27.77 USD)

Potravinářský gigant #KraftHeinz za sebou má závěr roku, který jeho CEO označil "zklamáním". Nižší poptávka po zpracovaných potravinách znamenal pokles prodejů o 5,1 % a #Q4 ztrátu ve výši 666 milionů dolarů.

-----

Burza

Včerejší americká seance byla nabourána hned dvěma nepříznivými skutečnostmi. Jednak rostoucí nejistotou okolo skutečného rozsahu koronaviru, a pak rozhodnutím #FED, který od pátku sníží objem svých repo-operací. #WallStreet tak mírně klesla.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Vlajková loď automobilky #Skoda, model #Superb, se možná přesune z ČR do zahraničí. Volkswagen podle všeho zvažuje, že výrobu Superbu přesune buď do Bratislavy, nebo do maďarského Györu. Takže nejen Fabia.

Ztrátový #Boeing doplnil na letecké lavičce hanby i #Airbus. Ten loni i přes rostoucí tržby spadl do ztráty 1,4 miliardy eur poté, co se na něj sesypaly miliardové pokuty v rámci mimosoudních vyrovnání v mezinárodní korupční kauze.

 Data o tom, jak velkou daň si v lednu na čínské ekonomice vybral #koronavirus, se pomalu a jistě začínají ukazovat. Lednový prodej aut meziročně klesl o 18 %, #Alibaba očekává bídný kvartál a prázdná kina znamenají ztráty např. i pro filmový průmysl.


#Amazon uspěl se svou stížností na masivní cloudovou zakázku Pentagonu v hodnotě 10 mld. USD, kterou místo něj získal #Microsoft. Soud ji dočasně pozastavil a prověří, zda o vítězi nerozhodl nátlak prezidenta Trumpa, který Bezose i Amazon nemusí.

▶ Tuzemský #vyvoz loni dle ministerstva průmyslu, obchodu a dopravy meziročně vzrostl o 3,6 % na 4,563 bilionu Kč. O 1 % vzrostl také #dovoz, a to na 4,062 bilionu Kč. Nejvyšší podíl na exportu (11,48 %) zaznamenaly vozidla pro dopravu osob.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty