06.03.2019 2 minuty čtení

Má ještě smysl investovat do kryptoměn?

Na exponenciální růsty kryptoměn z roku 2017 zůstaly jen vzpomínky, od té doby se investoři potýkají jen s poklesy. Ale nezdá se, že by byl všem dnům konec, naopak.

I když bitcoin existuje už deset let, kryptoměny jsou stále poměrně nové a neznámé pro širokou veřejnost. Nejvyšší popularity dosáhly v roce 2017, když nadělovaly extrémní zhodnocení v tisících procent, ovšem tato popularita výrazně opadla.

Od začátku roku 2018 se totiž kryptoměnové trhy nacházejí v medvědí fázi, jinak řečeno ceny klesají. A to připravilo mnoho investorů o peníze, protože nakupovali na historických maximech v předcházejícím roce.

Ovšem cenový vývoj vůbec neodráží to, co se děje na pozadí. Blockchainové technologie totiž zažívají nebývalý rozvoj a prosazují se v mnoha odvětvích, do financí až po logistiku. Samozřejmě ne vždy má smysl použít blockchain s kryptoměnou, takže mnoho projektů zůstává uzavřených, skrytých před očima veřejnosti a bez možnosti investování.

Investoři se musí spokojit s veřejně obchodovanými kryptoměnami, jako jsou bitcoin, XRP nebo ethereum. Jejich ceny jsou teď hodně dole, oproti historickým maximům i o více než 90 procent. To podle okřídleného „nakupuj dole a prodávej nahoře“ může znamenat dobrou investiční příležitost.

Takže jaké jsou fundamenty? Kryptoměn je v současnosti více než dva tisíce a většina z nich je k ničemu, byly vydány pouze pro účely obohacení jejich tvůrců. Existuje ale řada digitálních měn, které mají reálný užitek, jsou nasazovány v obchodní sféře, mají za sebou schopné týmy vývojářů a tak dále.

Dále platí, že v oblasti kryptoměn mohutně investují velcí hráči, především do infrastruktury, za všechny jmenujme třeba Fidelity Investments a Intercontinental Exchange (ICE). A to teprve začínají. Digitální měny tedy neřekly poslední slovo ani podle těch největších finančníků.

Pokud se budeme řídit osvědčenými pravidly investování, tak podle všeho má smysl nyní investovat do kryptoměn. Ceny jsou dole, takže je potřeba jen udělat pořádnou rešerši a najít si ty kryptoměny, které vzhledem ke svému užití a vlastnostem mají potenciál v budoucnu růst.

Ale stejně jako u všech ostatních investic platí, že žádné jistoty a záruky neexistují, proto je třeba postupovat opatrně a investovat jen takový kapitál, který si můžeme dovolit ztratit.

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Perfektní článek! Údajně, dle některých analytiků budeme ještě klesat. Já osobně tomu nevěřím, takže vhodnější doba na investice už pravděpodobně nenastane. I kdybychom se vrátili pouze na high hodnoty z 2017, to zhodnocení ze současné ceny je velmi zajímavé :) s ohledem na historii BTC se ovšem domnívám, že v budoucnu ještě budeme na ATH z 2017 vzpomínat jako na celkem dostupné ceny :D
    0