13.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 13.02.2020: Google odmítá pokutu EU, 100miliardový fond v problémech a Muskova sestra v Praze

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, v posledních dnech raketovým tempem vyrostla jedna statistika spojená s #koronavirus, o níž se moc nemluví. Zatímco ještě na konci minulého týdne bylo hlášených jen lehce přes 1600 uzdravených, nyní je to už 5150. Společně s klesajícími počty nově nakažených to (snad) vypadá, že epidemie se blíží na svůj vrchol. Ruce si ale pravidelně myjte dál, pro naši sezónní chřipku to ještě neplatí :). Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je UOL, vyzkoušejte novou dimenzi v oblasti vedení účetnictví.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Zákon o hospodářské soutěži nežádá po Googlu, aby potlačoval inovace nebo omezoval kvalitu proto, aby vyhověl konkurentům. V opačném případě by konkurence byla omezena a inovace potlačeny.“

Advokát společnosti #Google Thomas Graaf se včera před Tribunálem EU pokoušel bránit pokutě, kterou firmě Brusel vyměřil za zvýhodňování vlastního srovnávače cen před konkurencí. Vysoké pokuty podle něj Googlu brání v inovacích. Prý "vysoké"...

-----

Číslo dne

99 %

#SoftBank sčítá ztráty svých neúspěšných investic. Neúspěchy #VisionFund s kapitalizací 100 miliard dolarů zapříčinily, že společnost Masajoši Sona v loňském Q4 zaznamenala meziroční propad zisků o 99 % na 23,6 milionu dolarů. Někdo holt musí ty mejdany nevýdělečných, nadhodnocených startupů (#WeWork, #Uber,...) zaplatit, že ano.

-----

Vítěz a poražený

Shopify +7.81 % (531.25 USD)

Poskytovatel e-komerce platformy #Shopify si píská. Jeho #Q4 příjmy i zisky překonaly očekávání a nejen to - společnost rovněž očekává optimistický ekonomický vývoj pro letošní rok.

Lyft -10.16 % (48.46 USD)

Alternativní taxislužba #Lyft se aktuálně potýká s podobnými problémy jako Uber. Navíc ji nepomohly ani lepší než očekávané Q4 výsledky. Společnost totiž očekává, že zisku dosáhne až v roce 2021, zatímco Uber chce být na nule už do konce roku. Smůla.

-----

Burza

#WallStreet včera kvitovala informace z Číny, dle kterých už týden klesá počet nově nakažených lidí koronavirem a epidemie by tak mohla být velmi blízko svému vrcholu. Jen je potřeba brát čínské statistiky s rezervou, jelikož nejsou vždy 100% spolehlivé.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Evropské finále Startup World Cup & Summit, které se letos koná v Praze a kde budou startupy z celé Evropy bojovat o šanci získat investici až půl milionu dolarů, přijede navštívit sestra Elona Muska Tosca, zakladatelka streamovací platformy Passionflix. #toscamusk

Aplikace #WhatsApp poprvé od konce roku 2017 zveřejnila počet svých uživatelů. Oproti tehdejší 1,5 miliardě se nyní již může pochlubit 2 miliardami aktivních uživatelů. Komunikační aplikaci v roce 2014 za 22 mld. dolarů koupil Facebook.

 Číňané mají nově k dispozici aplikaci, která je dokáže díky pečlivému sledování obyvatel na základě jejich osobních údajů informovat o tom, že se ocitli v blízkosti osoby nakažené koronavirem a měli by vyhledat lékaře. Maličko znepokojující.


▶#Facebook začne v České republice kontrolovat zprávy sdílené uživateli. Ty nepravdivé nebudou smazány, ale označeny a jejich pozice v News Feedu citelně zhoršena. S kontrolou zpráv Facebooku pomůže francouzská zpravodajská agentura #AFP.

#Nemecko hlásí největší propad průmyslu od vrcholu finanční krize na začátku roku 2009. #Prumysl eurozóny meziročně v prosinci klesl o 4,1 %. Analytici přitom čekali propad jen o 2,5 %. Česká koruna zatím i přesto drží silný kurz.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty