Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
12.02.2020 6 minut čtení

Milionářem snadno a rychle? To bohužel možné není, ale do 30 let to zvládnout jde

Byl jednou jeden mladý zadlužený muž. Tak nezačíná nová pohádka, ale skutečná životní zkušenost. Onen zadlužený muž se ale rozhodl změnit svůj život. Stal se z něj milionář a my si nyní rozebereme 10 kroků jeho cesty k bohatství.

Téma zbohatnutí je ve společnosti trochu tabuizováno, jako by mělo jít o něco špatného. Ono tedy o něco špatného jít může, to záleží, jak si nastavíme svůj vztah k penězům. Jestliže udělám pro zbohatnutí úplně všechno, tak budu spíše jejich otrokem. Pokud ale zbohatnu díky své tvrdé práci, která neomezuje mé vztahy s rodinou, pak je to zasloužené.

Nemělo by to být tabu, protože zbohatnout může úplně každý. Během pár let můžete vybudovat velké věci. Jak nadpis předesílá, nejde to „snadno a rychle“. Bude to stát spoustu času a úsilí, ale jste-li mladí, tak to lze zvládnout i do 30 let. Pokud už máte tyto léta za sebou, není důvod k panice. Jen si zkrátka ke svému věku připočtěte pár let a máte výsledek, do kdy můžete být milionářem.

Ačkoli bylo v úvodu zmíněno, že jde o konkrétní příběh jednoho člověka, jeho jméno vám prozradím až v závěru. A zde už jsou jednotlivé kroky, které podnikl, aby se z dluhů dostal k více než milionu dolarů.

1) Sledujte a následujte peníze

Na počítači si rozpracovaný dokument můžete uložit. S cestou k milionářskému statusu to není tak jednoduché. Prvním krokem je zaměřit se na zvýšení příjmů. Tento krok stále opakujte. To zní až příliš jednoduše, ale v praxi to opravdu tak snadné není. Začněte sledovat peníze. Hlídejte příjmy i výdaje a najděte potenciál a příležitost. Té se pak chytněte. „Měl jsem příjem 3 tisíce dolarů měsíčně. O devět let později to bylo 20 tisíc dolarů měsíčně.“

2) Nevytahujte se

Dokud nemáte luxusní příjem, nekupujte si luxusní věci. Ostatní tím možná na chvíli okouzlíte, sami zažijete chvilkové vzrušení, ale to je všechno. „Buďte známí pro svou pracovní morálku, ne pro věci, které si kupujete.“ Luxusní hodinky s první výplatou? Drahé auto s druhou? Lepší bydlení s třetí? To není ta správná cesta.

3) Nešetřete kvůli spoření, ale pro investování

„Jediný důvod pro šetření peněz je jejich investování.“ Uložte peníze na místo, odkud je nemůžete jednoduše utratit. Nechte je stranou, jako byste je neměli. Ani v případě nouze je nesmíte použít. Díky tomu se více zaměříte na první bod, kterým bylo zvýšení příjmů. Pokud neinvestujete pravidelně každý měsíc, dávejte si něco stranou a minimálně dvakrát za rok své přebytky investujte.

4) Dluh jedině když zvýší příjmy

Přijměte pravidlo, že nemá cenu se zadlužit, když vám dluh nezvýší příjmy. „Půjčil jsem si peníze na auto jen proto, že jsem věděl, že mi to zvýší příjem.“ Bohatí a inteligentní lidé používají dluh jako investici a k růstu peněžních toků. Naopak chudí lidé (kteří ale klidně mohou vlastnit více hmotného majetku) používají dluh k nákupu věcí - viz bod číslo 2.

5) S penězi zacházejte jako s žárlivým milencem

Miliony lidí si přejí mít finanční svobodu, ale pouze ti, kteří z toho udělají svou prioritu a podniknou další kroky, toho mohou dosáhnout. Jestliže chcete zbohatnout a zůstat bohatí, musíte z toho udělat prioritu. „Peníze jsou jako žárlivý milenec. Ignorujte je a budou ignorovat vás. Anebo co je ještě horší, opustí vás pro někoho, kdo je miluje víc.“

6) Překonejte konkurenci

Sledujete hodiny? Pravděpodobně se několikrát denně podíváte na aktuální čas. Peníze ale o hodinách neví. Neví ani o svátcích, víkendech nebo vašich dalších plánech. Pokud z nich uděláte svou prioritu, neměli byste o tom vědět ani vy. Peníze milují lidi, kteří mají skvělou pracovní morálku. Nesnažte se být nejchytřejší nebo nejšťastnější osobou. Jen pracujte. „Když mi bylo 26 let, pracoval jsem v obchodě, který zavíral v 19 hodin. Často jste mě tam mohli najít ve 23 hodin.“

7) Být chudý nedává smysl

„Byl jsem chudý a je to na nic.“ Zbavte se myšlenek, že být chudý je v pořádku. Jděte s tímto názorem do války a porazte ho.

8) Pořiďte si mentora milionáře

Většina z nás byla vychována ve střední třídě. Dostatek jídla, jednou za rok dovolená, průměrné bydlení. Tím to ale nemusí skončit. „Studoval jsem milionáře, abych se naučil jejich myšlení a principy, a to jsem pak napodoboval.“ Pořiďte se osobního mentora, který úspěchu už dosáhl a prostudujte ho. Nejbohatší lidé jsou naštěstí mimořádně velkorysí vzhledem ke svým znalostem, takže se většinou odmítnutí bát nemusíte.

9) Inkasujte se svých investic

Z vašich investic byste měli vydělat více peněz než z práce. „Moje druhá společnost vyžadovala investici 50 tisíc dolarů. V posledních letech mi tato společnost vyplácí 50 tisíc dolarů měsíčně. Druhá investice byla do nemovitostí, kdy jsem investoval 350 tisíc dolarů, což byla většina mého čistého jmění. Nemovitost stále mám a dodnes mi poskytuje příjem.“ Investování je jediným důvodem k další práci a k podnikání dalších kroků. Vaše peníze musí pracovat za vás.

10) Nemiřte na 1 milion, ale na 10

„Doporučuji, abyste mířili na více než jeden milion.“ Malé cíle přinesou malé nebo žádné výsledky. Velké cíle přinesou velké nebo malé výsledky. A obrovské cíle přinesou obrovské nebo velké výsledky. Máte v mysli svůj cíl? Vynásobte ho dvěma a tím směrem miřte. Když se to nepovede, tak při nejhorším trefíte svůj původní cíl.

------------------

Už víte, o koho jde? Nebo jste úplně zapomněli, že vám mám prozradit jméno? To by asi bylo ideální, protože není důležité, o koho jde, ale o to, že to jde. Nicméně kdo by i přes to byl zvědavý, tak za tímto postupem nestojí nikdo jiný než Grant Cardone, kterého jedni milují a druzí nenávidí. Ať už patříte do kterékoli skupiny, výsledky mu upřít nelze.

#podnikani #milion #miliarda #bohatstvi #dluh #GrantCardone #Cardone #investice

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
9 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
7 minut
5 minut