12.02.2020 2 minuty čtení

Recenze knihy: Boj o pozornost

Knihy od českých autorů moc často nečtu, ale tady jsem musel udělat výjimku. S Filipem Kahounem se už nějaký ten pátek znám, a tak vím, že jeho myšlenky a názory jsou vždy obohacující. Jak je to v případě jeho knihy?

Nastavil jsem této knize laťku poměrně vysoko, když jsem ji zařadil do svého čtenářského plánu hned po Jungovi, který patří mezi mé oblíbené autory (jak jinak). Hned na začátek však mohu říct, že si s touto pozicí Filipovo dílo poradilo náramně.

Jak už samotný název napovídá, kniha je o pozornosti. O tom, kam ji směřujeme a jaký to má vliv na naši spokojenost a úspěchy v práci i osobním životě. Hned po pár stránkách textu si čtenář uvědomí, jak důležitou roli pozornost v lidském životě hraje.

Možná bude vhodnější použít autorova slova: "Kvalita našeho života závisí čistě na tom, jak zacházíme se svou pozorností. Lidé, kteří se ji naučili dokonale ovládat, dosahují mistrovství jak v osobních vztazích, tak v pracovním životě, a dokonce se těší i lepšímu fyzickému a duševnímu zdraví." S tím mohu jedině souhlasit!

Kniha je napsána opravdu čtivě, jasně a přehledně, díky čemuž si ji nejen užije, ale načerpá z ní důležité vědomosti i čtenář neznalý problematiky psychologie. Po přečtení jsem proto neváhal a nechal Boj o pozornost kolovat v rodině. Těch 7 hodin, které jsou na přečtení potřeba, může být jednou z jejich nejlepších investic.

Ještě před pár lety bych dal plný počet bodů, protože kniha je opravdu napsaná skvěle, jenže po pár letech pravidelného čtení všech těch Jungů, Frommů a dalších významných psychologů už mám trochu jiné nároky. I tak ovšem kniha stála za to a umožnila mi srovnat si myšlenky (díky správně zaměřené pozornosti, samozřejmě).

Je však potřeba zmínit, že pro drtivou většinu čtenářů může být přečtení této knihy tím správným "aha momentem", který jim otevře oči a nasměruje jejich život ke spokojenosti, stálosti a vytouženým úspěchům. Takže jednoznačně doporučuji!

Hodnocení: 8/10

Boj o pozornost

Autor: Filip Kahoun

Čas čtení: 7 hodin

#kniha #recenze #inspirace #osobnirozvoj #tipy #psychologie #mysl

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.