Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.02.2020 1 minuta čtení

Billu Gatesovi na životním prostředí záleží, a tak si údajně objednal vodíkovou jachtu za 15 miliard korun

Miliardář a žijící legenda byznysu Bill Gates si za necelých patnáct miliard korun údajně nechá postavit vodíkovou jachtu Aqua. Firma Sinot, autor koncepční studie plavidla, však jakékoli obchodní vztahy s Billem Gatesem popřela.

Bill Gates, jeden z nejbohatších lidí na světě, spoluzakladatel Microsoftu a 64letý důchodce, si u nizozemské loďařské firmy Feadship údajně objednal luxusní jachtu poháněnou elektrickou energií z vodíkových palivových článků. Nejrůznější servery o víkendu psaly, že Gatesova jachta bude postavena na základě projektu lodě Aqua nizozemské společnosti Sinot, o které si u nás můžete přečíst více zde, ovšem zástupkyně firmy Sinot to ve vyjádření pro BBC jasně popřela.

Společnost Sinot uvedla, že s Billem Gatesem nemá „žádné obchodní vztahy“. Její koncept jachty Aqua, představený na výstavě Monaco Yacht Show na dvoumetrovém modelu, je prý stále předmětem vývoje a Billu Gatesovi nebyl prodán. Účelem této jachty je hlavně poskytnout inspiraci pro odvětví i celý průmysl.

Více na ovodiku.cz.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
1 minuta
4 minuty
2 minuty
7 minut
1 minuta
5 minut
6 minut
1 minuta
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty