11.02.2020 3 minuty čtení

Typologie tradera: Dlouhodobý obchodník

Dlouhodobí obchodníci neboli také poziční obchodníci na sebe berou (ostatně jako všichni tradeři) velkou míru rizika. Většinou otevírají menší pozice úměrně ke svému účtu, ale o to delší dobu je drží a nechávají se „unášet“ trendem.

Velice pečlivě zvažují, kdy je správný moment vstupu do trendu a v jakém momentě může dojít k jeho otočení.

Dá se říci, že oproti intradenním obchodníkům zažívají méně stresu, jelikož se nemusí zaobírat běžnou denní volatilitou a soustředí se na své obchody z dlouhodobé perspektivy. A konec konců mají i poměrně dostatek času si své obchody dobře promyslet.

 

Co dalšího víme o dlouhodobých obchodnících?

  • Řídí se heslem „nakup a drž“
  • Raději vloží peníze do trhu, než aby investovali v bance s minimálním úrokem
  • Využívají obchodování CFD jako nástroj k diverzifikaci svého investičního portfolia
  • Používají 1D a 1W grafy
  • Mají trpělivost a umí si na svůj obchod počkat
  • Nenechávají se strhnout „horkými“ tipy
  • Dívají se směrem do budoucnosti
  • Jsou schopni přijmout dlouhodobý výhled
  • Nenechávají se ovlivnit drobnými korekcemi

V rámci dlouhodobého obchodování se mnozí obchodníci zahedgují proti poklesu cen svého dalšího drženého aktiva.

Většina dlouhodobých obchodníků obchoduje převážně komodity, jelikož mají tendenci více „trendovat“ než jiné obchodní instrumenty. Disponují větším účtem a stop loss nastavují s dostatečnou vůli pro případné výkyvy trhu.

Tento styl obchodování by se dal označit také jako časově ne příliš náročný, a tudíž vhodný pro všechny, kteří nemají dostatek času na každodenní sledování grafů.

Většina dlouhodobých obchodníků se značně spoléhá na fundamentální analýzy, protože se většinou zabývají budoucím výhledem na trhu, který obchodují. Nejsou tak znepokojeni intradenními výkyvy a pády a místo toho se soustředí na základní faktory, které vedou k dlouhodobějšímu trendu.

 

Jaký styl obchodování si tedy vybrat?

Pokud to myslíte s obchodováním vážně a chcete se mu začít věnovat naplno, měli byste si vyzkoušet všechny přístupy k tradingu, které jsou zde popsány a následně si z nich vybrat ten, který vám sedí nejvíce. Začněte na Demo účtu a trénujte si svůj vlastní styl: STÁHNOUT DEMO ÚČET!

Chcete-li se dozvědět více o obchodních strategiích, stáhněte si zdarma unikátní interaktivní knihu6 jedinečných obchodních přístupů“, která poodkrývá léty prověřené metody, strategie a přístupy zkušených traderů: STÁHNOUT E-BOOK!

Díky tomu dostanete ucelený pohled na různé styly a jejich světlé i stinné stránky. Jak si budete jednotlivé metody zkoušet, poznáte, že se některé přístupy a taktiky navzájem prolínají. V průběhu vašeho rozhodování o obchodním stylu zvažte také vaše časové možnosti, které do značné míry předurčí váš obchodní styl.

Přejeme vám mnoho úspěchů a vydařených obchodů!

 

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.