Začlenění do nového týmu může být stresující. Ne však s tímto jednoduchým a efektivním postupem

Změna práce je sama o sobě stresující událost. První hodiny a dny mohou být určující v tom, jak se budete v novém kolektivu cítit. Nadřízený by si proto měl dát záležet, aby přivítání i zaškolení proběhlo hladce. Tento seznam by mohl pomoci.

Efektivní vstup nových kolegů do týmu není jen o tom, aby se cítili vítaní, ale aby se mohli cítit hodnotní a od samého začátku produktivní. Některé z následujících kroků jsou zcela běžné a automatické, jiné vás možná lehce překvapí. Není cílem aplikovat všechny uvedené body, ale inspirovat se, aby se u vás noví pracovníci cítili tak, že to bude prospěšné pro ně samotné, pro vás i pro celou společnost.

1) Dejte si kávu mimo práci

Ideálně v prvních několika dnech si vyhraďte čas a s novým kolegou či podřízeným si zajděte na šálek kávy. Jste-li v pozici nového zaměstnance, nebraňte se tomu. Zvláště v menších firmách, kde jsou dobré vztahy klíčové, protože spolupracuje každý s každým, je úvodní seznámení důležité. Vychutnání kávy a prohození pár slov i mimo kancelář pomůže zbavit se určitého tlaku a umožní přirozeně komunikovat a poznat se navzájem v příjemnějším prostředí. Pokud přijímáte několik nových lidí denně, pak raději kávu nahraďte čajem.

2) Pošlete je na lov

Je to trochu odvážná metoda, která všem nemusí svědčit. Zejména ostýchavé povahy s ní mohou mít problém, nicméně je to perfektní metoda na prolomení ledů. Novému zaměstnanci dejte úkol, aby zjistil, kdo je ve firmě například déle než deset let. Nebo kdo rád běhá či vaří. Pokud jste vy nově přijatí a nikdo to po vás nechce, zkuste si to dát jako výzvu. Poznáte díky tomu relativně zábavnou formou mnoho nových kolegů a pravděpodobně si i budete pamatovat jejich záliby. Navázat další rozhovory už pak bude jednoduché.

3) Naplánujte týmovou schůzku

Nový zaměstnanec neví, jak všechno funguje a automaticky to nemusí pochytit. Ušetříte mu mnoho stresu, když mu představíte jednotlivá oddělení nebo týmy a vysvětlíte, jak navzájem spolupracují a co mají za úkol. Přímo na schůzce týmu všem zároveň můžete vysvětlit, jaká bude role nového zaměstnance a co bude mít za úkol. Díky tomu všichni budou vědět, s čím se na něj mohou obracet a co už je mimo jeho kompetence.

4) Vezměte je na oběd

Během prvního týdne nebo dvou zajistěte, aby přímý nadřízený s novým zaměstnancem šel několikrát na oběd. Přinese to cenné seznámení, které zajistí, že se nový zaměstnanec nebude bát obrátit se na nadřízeného s čímkoliv. A ten zase blíže pozná osobnost nového kolegy a může objevit nové oblasti zájmů, které mohou přispět k práci.

5) Dejte jim smysluplný hmotný dárek

Novému zaměstnanci dejte něco, co ho hned spojí se společností. Ideálně nějaký kus oblečení s logem. Jestliže všichni zaměstnanci mají brašnu na notebook, hrnek nebo batoh s logem společnosti, postarejte se o to, aby to stejné dostal i nový zaměstnanec během prvních několika dnů. Bude jistě potěšen a navíc vytvoříte cenné spojení mezi ním a společností.

6) Udělejte si soukromou schůzku

Když to okolnosti dovolují, ukazuje se jako vhodné, když se během prvních týdnu nový zaměstnanec setká s generálním ředitelem na osobní schůzce. Bude díky tomu mít pocit, že je ceněný, což bude mít za následek vytvoření emocionální vazby ke společnosti a oddanější práci. Taková schůzka nemusí být dlouhá a mohou se během ní probrat klidně jen obecné témata. Jde ale o navázání společné řeči a o osobní kontakt.

7) Vše dobře připravte

Už první den by nový zaměstnanec měl mít plně připravené pracovní místo. Od počítače přes funkční email až po připravené přihlašovací údaje do všech systémů, které bude potřebovat. Ideálně ještě před jeho příchodem by vše mělo být připraveno a funkčnost všeho překontrolávan. Když v době příchodu nebude nachystáno pracovní místo, vzbudí to dojem, že nový zaměstnanec až tak potřebný není. Vše se zdrží a rozhodně to nebude ten ideální začátek, který si každý představuje.

8) Pomozte nastavit kalendář

Dobře se zorientovat v novém prostředí je náročné a to samé platí o novém emailovém klientu, kalendáři a dalších nástrojích. Aby mohl nový zaměstnanec začít plnohodnotně pracovat, pomozte mu se správnou orientací v týmovém kalendáři, aby dobře chápal všechny informace, které potřebuje znát.

9) Zadejte první cíle hned první den

Stanovení prvních cílů příliš neodkládejte. Už během prvních chvil stanovte první jednoduché cíle, které má nový člen týmu splnit. Bude se cítit užitečnější a využitý a vy budete mít jistotu, že se nebude týden adaptovat bez odvedení potřebné práce. Také ho ujistěte, že když mu nebude cokoli jasné, může se obrátit na odpovědného člověka - je potřeba, aby věděl, kdo to je. To vše vám již během několika dnů poskytne zpětnou vazbu o novém zaměstnanci a jeho budoucí morálce, produktivitě i schopnostech.

----------------

Díky tomuto procesu už během pár dnů budete přesně vědět, koho jste právě zaměstnali a váš nový zaměstnanec bude hodně vědět o vás i o celé společnosti. Pokud jste nově zaměstnaní a nikdo se nemá k tomu, aby s vámi prošel celým procesem seznámení, vyzkoušejte projevit iniciativu a požádejte nadřízeného o osobní schůzku nebo o první úkol hned po pár hodinách v nové společnosti. Možná vás reakce druhých příjemně překvapí. Druhé vaše chování překvapí určitě. A je téměř jisté, že v pozitivním slova smyslu.

#osobnirozvoj #kariera #zamestnanec #kolektiv #novaprace #prace #tym #skupina #zacleneni #seznameni #seznameni #odpovednost #dojem

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.