Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.02.2020 2 minuty čtení

Odhodlaně na pátek!

Pátek je podle průzkumů nejoblíbenější a zároveň s tragickým odstupem nejméně efektivní den v týdnu. O 20 % méně produktivní než středa! A není to škoda?

Existuje řada tipů na efektivní pátky, některé se mi osvědčily, jiné ne (jako u všech tipů). Tady jsou ty, které podle mě stojí za zamyšlení:

Plánujte. Je zvykem stanovovat týdenní cíle někdy v průběhu pondělí. Pro většinu lidí to tak znamená plánovat v té nejhorší náladě (pondělky oproti pátkům nejsou vůbec oblíbené). Ale existují i jiné důvody, proč přesunout tenhle rituál na pátek. Je superefektivní začínat týden s tím, že víte, co dělat. V pátek už se stejně nedostává energie na to, pouštět se do nových věcí. A plány máte přes víkend v hlavě a co vy víte, třeba vás k nim něco napadne?

Řešte malé problémy. Pátek není čas na rozjíždění nových velkých projektů. Ale co drobnější administrativní práce nebo analýza dat, kterou využijete všechny další pondělí, úterý, středy a čtvrtky?

Přesuňte schůzky. Neříkám, že schůzky nejsou důležité. Ale člověk se jich dokáže zúčastnit i ve svůj nejméně efektivní den v týdnu. Proč s nimi tedy zbytečně zasahovat do ostatních dnů?

Nenechte se smést ocasem svého to-do listu. Máte jeden dlouhý to-do list na celý týden? V tom případě vám na pátek asi zůstalo právě to, čemu jste se celý týden vyhýbali. Zkuste napříště naplánovat každou činnost na konkrétní den, vaše pátky už nebudou Černým Petrem vašeho týdne.

Máte nějaký svůj vlastní hack na pátek, který se vám osvědčil?

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
7 minut
3 minuty
6 minut
4 minuty
8 minut
3 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
2 minuty