Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
10.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 10.02.2020: Pozor na vítr, koronavirus paralyzuje automobilky a další Muskův projekt na burzu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, dnes prý končí veškerá sranda, jelikož nás svou návštěvou poctí orkán Sabine, kvůli kterému je skoro v celém Česku vyhlášen nejvyšší stupeň nebezpečí (na horách by vítr mohl dosáhnout rychlosti přes 145 km/h). Tak na sebe dávejte pozor, hlavně pokud vás dnes místo sezení v teplé kanceláři čeká nějaké cestování. Úspěšný (a bezpečný) den všem!

-----

Partnerem newsletteru je UOL, vyzkoušejte novou dimenzi v oblasti vedení účetnictví.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

"Stačí jediná chybějící součástka a celá výroba musí být zastavena." - Mike Dunne, konzultant automobilového průmyslu

Výrobci automobilů se hrozí následků, které by na jejich byznys mohl mít #koronavirus. Zavřené čínské továrny totiž znamenají, že v mnoha závodech vyrábějících vozy po celém světě začínají docházet klíčové součástky a hrozí jim zastavení výroby.

-----

Číslo dne

681,000,000,000 Kč

Globální #internetovakriminalita je na vzestupu. V loňském roce bylo jen internetovým obchodům skrz podvody a útoky odcizeno na 30 mld. dolarů (681 mld. korun), tedy o 13 % více než v roce 2018. Lze očekávat, že tyto útoky se budou i nadále stupňovat.

-----

Vítěz a poražený

Uber +9.54 % (40.63 USD)

#Uber v #Q4 ztratil 64 centů na akcii, což je méně než 68 centů, které očekávali analytici Wall Street. V kombinaci s plánem výkonného ředitele Khosrowshahiho, který chce společnost do konce roku dostat do zisku, firma u investorů vyvolala zájem.

Casper Sleep -18.15 % (11.05 USD)

Společnost #CasperSleep pouhý den po svém úspěšném #IPO (+13 %) zažila pravý opak. Cena tohoto prodejce vybavení pro ložnice propadla až pod 12 dolarů, což byla původní upisovací cena. Jde o další startup, který zatím není schopen dosáhnout ziskovosti.

-----

Burza

#WallStreet zakončila skvělý růstový týden před víkendem relativně očekávaným výběrem zisků. Podobně na tom byla i Pražská burza, která však v týdnu celkem přidala solidních 3,6 %. Další pokles si připsala #ropa, která opět útočí na hranici 50 dolarů za barel.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Investiční skupina #AXA končí nejen v Česku, ale i v celé střední Evropě. Veškeré její aktivity koupí za v přepočtu 25 miliard korun největší rakouská pojišťovací společnost #UNIQA, jež už na našem trhu působí.

Do #Viden brzy dorazí Velký bratr. Město chystá pro obyvatele aplikaci, která bude sledovat jejich pohyb a zkoumat, jaké používají dopravní prostředky. Pokud svým chováním dokáží ušetřit #CO2, obdrží slevové či výhodné kupóny. Takhle to začíná...

 Štve vás, že vám unikly levné akcie Tesly? Na burzu se možná brzy podívá další Muskův projekt, a to #Starlink snažící se skrz satelity poskytnout dostupný internet celému světu, který aktuálně spadá pod #SpaceX. Aspoň tak to prý Elon plánuje.


 Síť čerpacích stanic #Benzina chce spolu se dvojici výzkumníků začít řešit nedostatek sběrných míst na kuchyňský #olej. V plánu je celorepubliková síť, přičemž použitý kuchyňský olej bude následně přeměňován na biopalivo.

#Bitcoin se poprvé od loňského září dokázal vrátit nad hranici 10,000 dolarů. Za posledních 12 měsíců tak nejpopulárnější kryptoměna přidala již 41 % a její tržní hodnota vzrostla na 183,4 miliardy dolarů. Letos se zatím daří i ostatním velkým kryptoměnám.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty