Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
09.02.2020 6 minut čtení

Jak správně motivovat lidi okolo vás k nejlepším výkonům i v nepříznivém období

Stres úplně odstranit nelze a konec konců, když je v rozumné míře, je i užitečný. Svým přístupem můžete ovlivnit nejen svůj výkon, ale i výkon druhých. Buďte člověkem, se kterým ostatní rádi spolupracují.

Následující text a uvedené rady budou primárně míněny pro vedoucí týmů, kteří mají více možností, jak atmosféru ve firmě ovlivnit, ale mnoho z uvedených doporučení můžete uplatit téměř v jakékoliv pozici. Možná je nebudete moci prosadit v celé společnosti, ale minimálně se jimi sami můžete řídit. A možná pak druzí sami přijdou a zeptají se vás, jak je možné, že jste tak „v pohodě“ i ve stresovém období.

Firemní kultura ovlivňuje prakticky všechno dění ve firmě. I stres. Ale je nutné podotknout, že stres není založen na objektivní realitě, ale je založen na subjektivním vnímání našeho okolí a na tom, jak náš mozek stres zpracovává. Navíc konkrétní stresor, tedy zdroj vašeho stresu, nemusí být stresorem i pro vašeho kolegu.

Jakmile stres v jakékoli formě pronikne do vaší firemní kultury, okamžitě se sníží motivace celého týmu a i ty nejjednodušší úkoly se budou zdát náročné. Nedostatek motivace má za následek snížení morálky a tím i nekvalitní práci. Rozpoložení týmu ale nezávisí jen na šéfovi. Je pod ním podepsaný každý jednotlivec.

Dobrý lídr dokáže zvednout morálku a motivaci týmu tím, že se dostane ke kořenu problémů. Skutečně dobrý lídr to ví prakticky instinktivně. Nemusíte se ale spoléhat jen na svůj instinkt, protože zde jsou čtyři kroky, které mohou pomoci, aby se vám i vašemu týmu dobře dařilo, i když jste kvůli něčemu ve stresu. Doporučení pocházejí od autorky knihy "Vedení bez stresu", Nadine Greiner:

1) Školení pro time-management

Jak dobré jsou vaše schopnosti v oblasti řízení času? Pravděpodobně byste si jako téměř každý dnes přáli mít času více. Ve smyslu hodin více času z pochopitelných důvodů mít nemůžete, ale existuje mnoho různých nástrojů, které vám pomohou dostat do pevně daných hodin víc věcí. Podle vaší kvalifikace si můžete pozvat odborníka na time-management, anebo se této role zhostěte sami a uspořádejte školení o řízení času. Bude vhodné, když své podřízené i kolegy aktivně zapojíte. Požádejte je o vytvoření časového obrazu jejich dne. Tím bude možné zjistit a následně i posoudit, kolik času každý den tráví různými úkoly.

Připravte si různé nástroje, které následně můžete využívat. Například kalendáře, poznámkové bloky nebo třeba software na měření času stráveného jednotlivými úkoly. Když členy svého týmu, anebo klidně jen kolegy, učíte důležité dovednosti v oblasti řízení času, naučíte je, aby převzali kontrolu nad svým jednáním. Jsou pak motivovanější ve svém přístupu k práci.

2) Kdykoli je to možné, delegujte

Víte, kdo řekl, že "život je jako jízda na kole"? Byl to Albert Einstein. A také dodal, že "abyste si udrželi rovnováhu, musíte se neustále hýbat." Členům vašeho týmu se bude dařit, když se budou neustále učit. Když se učí, zůstávají motivovaní a mají více vyplněný, využitý a aktivní den. Snažte se pomáhat svému týmu nebo lidem okolo vás, aby se stále učili a zlepšovali (nezapomínejte na sebe).

Dobrý způsob, jak toho dosáhnout, je delegovat úkoly, kdykoli je to možné. Delegování úkolů ale také zabere nějaký čas, takže se nejdříve ujistěte, že máte dostatek času na vyškolení člověka a jeho následné kontrolování. Když delegujete úkol, je to oboustranně prospěšné a výhodné. Musíte přesně zmapovat a určit očekávání, povinnosti, práva a mnoho dalších věcí. Díky tomu ale vy získáte více prostoru na jiné, možná důležitější věci (nebo na školení dalších členů týmu) a na druhou stranu pověřený člověk dostane šanci převzít novou odpovědnost, naučit se nové dovednosti a tím postupovat ve své kariéře.

3) Podporujte dovolenou

Přepracovaní nebo vyhořelí jedinci ztratí motivaci. Jejich telomery se zkracují, což způsobuje rychlejší stárnutí buněk a umírání v nižším věku. Někdy mohou být následky i nezvratné. Je proto důležité povzbudit zaměstnance, aby si vzali dostatek času na odpočinek. Všechno to začíná u šéfa nebo odpovědného člověka. Ten by měl nastavit očekávání na jednotlivé pracovníky tak, aby se necítili špatně, když si berou volno.

Někteří zaměstnanci dovolenou dobrovolně nechtějí, ale těm je potřeba vysvětlit, že volný čas jim může pomoci získat novou perspektivu a vrátit se k práci produktivnější a svěží. Někdo nemusí souhlasit, ale podle Ph.D. Nadine Greiner je dovolená nezbytně nutná pro další možný úspěch.

4) Dejte prioritu jasné a důsledné komunikaci

Každý zaměstnanec by měl jasně rozumět tomu, co se od něj očekává a jak bude hodnocen. Každý člen týmu by zase měl vědět, jak jeho práce podporuje (klidně v širším slova smyslu) cíle společnosti. Pokud jste v pozici nadřízeného, je na vás, abyste dostatečně informovali své podřízené. A pokud jste v roli zaměstnance a šéf se nemá k tomu, aby s vámi o tom mluvil, zkuste ho požádat o rozhovor vy. Možná bude mile překvapen.

Snažte se nastavit v týmu pravidelnou a důslednou komunikaci. To přispěje i ke snížení stresu. Každý se bude cítit lépe, protože bude přesně vědět, co se od něj očekává. Dobrá komunikace také pomáhá vytvářet soudržnější prostředí, které zase zvyšuje morálku a snižuje stres. Lepší komunikace má zkrátka pozitivní účinky na každého.

#podnikani #motivace #inspirace #stres #vykon #tym #uspech #dovolena #komunikace #timemanagement #lidr #management #delegovani 

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.