Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
08.02.2020 5 minut čtení

Má 5 dětí a zvažuje, že by ze svého vedlejšího příjmu udělala hlavní, protože jí vydělává 150 tisíc měsíčně

Je to vůbec možné? Světe div se, ale možné to je a dokonce z převážné většiny jde o manuální práci. A nejsou to nikterak odborné práce, které by s trochou praxe nezvládl i kdokoli jiný. Takže je z toho vidět jediné – když se chce, tak to jde.

Sarah Lempová žije v Michiganu, je jí 36 let, má manžela Jasona a pět dětí, kterým je 2, 8, 11, 13 a 13 let. Důležitým zlomem pro ni byl rok 2014, kdy přišla s novým nápadem. Sebe sama označuje jako dlouholetého kutila s vášní pro cenově dostupné vylepšování. Tehdy začala nakupovat výběhové obytné přívěsy s cílem zrenovovat je a prodat se ziskem.

Začalo to malým a starým přívěsem z roku 1956, který byl v dost špatném stavu. Už tehdy si ale Sarah obytné přívěsy zamilovala. Nejdříve neměla konkrétní plán, jak dále postupovat, ale chtěla přívěs zrenovovat, aby ho s rodinou mohla používat na výlety. Říká: "Líbí se mi myšlenka kempování a jako malá jsem táboření měla ráda."

Její první renovace trvala asi tři měsíce, ale od té chvíle se Sarah rozhodla, že v tom bude pokračovat a rodina ji s prací bude pomáhat, což vylepší i jejich vztahy.

Ačkoli většinu práce vždy odvede Sarah, nelze opomenout pomoc jejích dětí a manžela. Během let už Sarah prodala 10 obytných vozů různých typů a velikostí. Prodejem vydělala zhruba 22 tisíc dolarů. Kromě toho od roku 2012 provozuje blog allthingswithpurpose, kde sdílí jejich rodinná dobrodružství a tipy pro kutily, jako je ona sama. Blog jí vydělává zhruba 1 až 2 tisíce dolarů měsíčně.

"Vždycky jsem chtěla inspirovat zejména ženy, které se mohly cítit zastrašené, když se jim do rukou dostalo kladivo nebo jiné nářadí," říká Sarah. "Když jsem začala opravovat obytné vozy a sdílet na blogu své pokroky, našla jsem úplně nové publikum lidí, kteří snili o tom, že udělají nějaký podobný krok, ale byli příliš vystrašení, takže to zatím sami nedokázali."

Dnes už si Sarah vydělává v průměru 6 tisíc dolarů za každý prodaný karavan. Snaží se nakupovat starší obytné vozy s cenou okolo 2 tisíc dolarů. Další 2 tisíce investuje do renovací a vybavení - barvy, podlahy, nábytek, výzdoba, těsnění,… Aby náklady na renovace udržela co nejnižší, spolupracuje s různými společnostmi, které uvádí na svém blogu výměnou za materiál nebo produkty, které při renovaci použije.

"Před" a "po". Zdroj: allthingswithpurpose.com

Před tím, než se Sarah pustila do prvního karavanu, neměla s renovací obytných vozů žádné zkušenosti. Říká ale, že měla přístupný postoj a byla přesvědčená, že se to může naučit. "Vyhledala jsem si na internetu videa, jak udělat konkrétní věci. Například jak natřít vnější část karavanu, jak zapojit nový jistič, jaký tmel použít na střechu a podobně. Když jsem nevěděla jak dál, požádala jsem o radu přátele nebo otce," říká.

Potom, co zrenovovala několik přívěsů od historických po novější, získala sebedůvěru a nyní si je mnohem jistější svými schopnostmi. Pro nákup i prodej obvykle používá Marketplace na Facebooku. Snažila se využít i jiné platformy, ale největší úspěchy má vždy na Facebooku. Jeden z jejích karavanů prodala na Marketplace za jediný den. Jiný trvalo prodat jen tři dny a získala za něj 12 tisíc dolarů. Na Facebooku také nakupuje většinu nábytku a vybavení pro zrenovované přívěsy.

O oceňování zrenovovaných karavanů říká: "Je to složitý proces, protože žádný kupující nikdy neocení krev, pot a slzy, které jste do práce vložili." Do každého obytného vozu vloží mnoho energie, ale i emocí. Proto je těžké stanovit cenu. Sarah se snaží být konkurenceschopná, ale zároveň brát ohled na čas, který ji práce zabere. Obvykle ji jeden karavan zabere asi měsíc práce.

"Před" a "po". Zdroj: allthingswithpurpose.com

Renovovat karavan je ale náročné na prostor, takže i když by Sarah ráda dělala více, momentálně k tomu nemá okolnosti. Říká, že by potřebovala postavit stodolu, jež by šla vytopit, anebo pronajmout vhodné prostory. "Jsme tomu otevřeni, ale v současné době zvažujeme výhody a nevýhody," říkají spolu s manželem.

Na svém podnikání si Sarah nejvíce váží flexibility a volnosti. Může pracovat hned u svého domu, zatímco děti spí a v mnoha situacích je může do jednoduché a bezpečné práce zapojit.

Jak vidí svou budoucnost? "Pohráváme si s myšlenkou z toho udělat práci na plný úvazek, ale zatím jsme vděční za to, že to máme jako vedlejší příjem, který nám pomáhá s rodinným rozpočtem a přináší nám dostatek peněz na školní potřeby pro děti, rovnátka a zdravotní péči, výlety nebo na adopci."

#podnikani #materska #vedlejsiprijem #byznys #nakup #prodej #rv #prives #karavan #renovace

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
6 minut
9 minut
7 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
7 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
9 minut