Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
08.02.2020 2 minuty čtení

Československý beat-festival po 50 letech

ZDE JE PROGRAM FESTIVALU. ČASY JSOU PŘIBLIŽNÉ!!! 17:00 LAURA A JEJÍ TYGŘI 17:45 AYA - VÍTĚZ SOUTĚŽE 18:30 PRECEDENS 19:15 ROMAN DRAGOUN A FUTURUM 20:00 BULLET HOLES 20:45 MICHAL PROKOP & FRAMUS FIVE 21:30 VÍTKOVO KVARTETO

Legendární festival, který se poprvé konal v roce 1967, byl přesně po padesáti letech obnoven. A tak se už potřetí píše jeho novodobá historie. V pražské Lucerně bude tedy 28. 3. 2020 celkem pošesté.

Koncert zahájí legenda osmdesátých let skupina Laura a její tygři: černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance a bílé košile a rocková energie. Po ní vystoupí zajímavá skupina AYA ze Žiliny, která v loňském roce vyhrála soutěž, která je součástí festivalu. Prosadila se v konkurenci více než šesti desítek soutěžících.  Následovat bude skupina Precedens spojená s hudebníkem, hudebním skladatelem, malířem a spisovatelem Martinem Němcem. Skupinou Precedens prošli například Bára Basiková a Petr Kolář. Dnes Precedens přichází s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Další čas bude patřit brněnské rockové legendě Romanu Dragounovi. Tento zpěvák, skladatel a klávesista vystoupí se skupinou Futurum. Z Bratislavy přijedou Bullet Holes ověnčení řadou cen v rockových soutěžích. Po více než padesáti letech se na tento festival vrací Michal Prokop & Framus Five. V roce 1967 byl na 1. Československém beat-festivalu vyhodnocen jako nejlepší zpěvák festivalu. Michal Prokop je dvojnásobným členem Beatové síně slávy Radia Beat (2007 a 2017) a v roce 2018 vstoupil do Síně slávy cen Anděl.  O velkolepý závěr se postará Vítkovo kvarteto, označované někdy jako Extrémní bigbít pro otrlejší nátury.  

 

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.