Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 17 154.

Zaregistrovat se

07.02.2020 6 minut čtení

4 důvody, proč se nikdy nestanete milionářem. A taky způsob, jak to změnit (pokud máte zájem)

Osud to nebude, bát se nemusíte. Půjde o 4 všední věci, které se týkají velkého množství lidí. Díky tomu, že jsou to ale běžné věci, je (teoreticky) možné se jim postavit a změnit je. Okamžitě se z vás milionář nestane, ale budete na dobré cestě.

Co si lidé spojují s výrazem "milionář"? Pravděpodobně to bude: dřívější odchod do důchodu, luxusní dovolené v exotických zemích, věnování peněz na charitativní účely, ale také byznys nebo podnikání. Možná dokonce i tvrdá dřina.

Chtěli byste se i vy stát milionářem či miliardářem? Jestliže děláte níže uvedené věci, můžete na to zapomenout nebo si o tom dále nechat jen zdát. Jak to tedy změnit? Pokud chcete budovat bohatství, musíte udělat změnu. Nečekejte epické tajemství. Zkrátka přestaňte dělat uvedené věci a zařiďte se v souladu s radami v textu.

1) Utratíte všechno, co vyděláte

Zůstávají vám na konci měsíce nějaké peníze? Co s nimi uděláte? Pravděpodobně vám jich mnoho nezůstává. Proč? Šéf málo platí. Firma se ještě pořádně nerozjela. Chci si taky trochu užít. Asi nemá cenu vymýšlet další příklady výmluv, které mnoho lidí má.

Zkuste se ale od jakýchkoli výmluv oprostit a podívejte se na to z druhé strany. Z té, které je to snad o něco blíže realitě. V dnešní době jednoduše řečeno utrácíme zbytečně mnoho peněz. Téměř nezáleží na tom, kolik vyděláváte, a stejně vám na konci měsíce pravděpodobně nic nezbude. Možná, že i kdybyste vydělávali 150 tisíc měsíčně, tak by vám nic nezbylo (čest výjimkám).

Všichni milionáři ale nejsou milionáři, protože vydělávají miliony měsíčně. Jak to dělají? Ze svého příjmu si nejdříve část odloží stranou a ve vhodnou chvíli tuto část investují. Až s tím, co jim zbude po odložení této části, se pustí do hospodaření v dalším měsíci.

Jednoduše si vezměte tužku a papír a sepište si všechny vaše výdaje a příjmy. Jednotlivé výdaje postupně projděte a přemýšlejte, zda jsou skutečně důležité. Pokud ne, tak se jim během následujícího měsíce zkuste vyhnout. Kdo by se chtěl pustit do vytvoření rozpočtu, měl by nejdříve vědět tyto 4 věci.

2) Nerozumíte tomu, jak fungují peníze

Peníze jsou zajímavé téma. Na jednu stranu velmi složité, na druhou stranu skutečně jednoduché. Není v naší moci porozumět každému detailu, ale pochopit základní fungování peněz je jen o selském rozumu. I přes to je ale stále mnoho lidí, kteří penězům nerozumějí. Patříte mezi ně i vy? Můžete obviňovat rodiče nebo školství, ale nakonec to je stejně jen váš problém. Nikdo vám nebrání se v oblasti financí více vzdělávat. Internet nabízí nevyčerpatelnou studnici informací. A argument, že za vašeho mládi internet ještě nebyl, není na místě, protože knihovny už určitě vynalezeny byly.

Bohatí lidé chápou (až na jedince, kterým se věnovat nebudeme), že peníze se nedají najít nebo vyhrát. Majetek pro ně není náhoda, ale následek cíleného konání. A shodou okolností majetek souvisí s nejoblíbenější hrou na světě - budováním majetku. Pokud chcete vyhrát, musíte se vzdělávat v tom, jak peníze fungují. Začněte o financích číst knihy nebo se účastnit kurzů finanční gramotnosti. Začít můžete u pěti knih, které doporučují profesoři ze Stanfordu, anebo můžete využít 9 knih o investování, které doporučuje Buffett.

Teď ale pozor, přijde důležitá myšlenka. Tyto knihy nestačí jen číst. To, co se v nich dočtete, musíte také umět zpracovat, přijmout a řídit se podle toho.

3) Neinvestujete ušetřené peníze

Práce pro někoho jiného z vás ve většině případů milionáře neudělá. O spoření pod matraci platí to samé. Jak tedy jít bohatství vstříc? Začít peníze investovat.

Díky investování je možné vaše finance pasivně zhodnocovat. To znamená, že nebude potřeba vaše součinnost nebo aktivita. Můžete dále pracovat pro toho šéfa, který tak málo platí, anebo budovat váš byznys, který zatím moc nenese. Právě z pasivního zhodnocování těží milionáři nejvíc. Nechávají svoje peníze na vhodných místech pracovat a oni se zatím mohou věnovat jiným věcem. Rozhodně se z nich milionáři v drtivé většině případů nestávají jen proto, že mají vysoký plat.

Investování ale nemusí nutně mít podobu koupení nemovitosti nebo akcií. Investovat můžete do vybudování své firmy, která dokáže časem vytvořit nový zdroj příjmů, který při správném nastavení také dokáže fungovat bez vás.

4) Nevzděláváte se

Pochopitelně máte mnoho různých povinností. Kdo nemá, že ano? Dnešní doba navíc nabízí nepřeberné množství způsobů, jak trávit čas, takže i když vám po práci a rodinných povinnostech nějaký zbude, zábavní průmysl se postará o to, aby tento čas vyplnil. Pravděpodobně vám čas na vzdělávání nezbude. A velmi málo z vás si ho ostatně dobrovolně ve svém plánu vyhradí. A právě to je důvod, proč jsou vaše šance na to stát se milionářem tak malé. Bohatí lidé se nepřestávají učit (nikdy). Navzdory nabitému programu a mnoha povinnostem nezapomínají na důležitost vzdělávání.

Kdy jste si vy osobně naposledy vyhradili čas na vzdělávání? Nebo jste si ho nevyhradili nikdy a snažíte se to vměstnat mezi ostatní aktivity a povinnosti? Možností, jak se vzdělávat, je mnoho. Využít můžete knihy, podcasty nebo filmy. Dobrou metodou je také osobní kontakt a učení se od zkušenějších. Je jen na vás, jakou formu si zvolíte. Ideálně je můžete všechny kombinovat. Pokud se chcete v tomto oboru dále vzdělávat, nezapomeňte se přidat do komunity zde na Warengo, kde o vzdělávání není nouze.

#osobnirozvoj #financnigramotnost #milionar #bohatstvi #navod #tipy #postup #utraceni #investovani #investice #penize #rozpocet #majetek #vzdelavani

Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • To je presne ten rozdil mezi chytrosti a moudrosti..chytrost je vedet jak a moudrost udelat to....(pokojny bojovnik)
    Super clanek, diky za nej...

    4
    • Přesně tak. A díky za připomínku filmu. Rád se k němu vracím slight_smile

      0