04.11.2018 7 minut čtení

Jak se stát milionářem? Může to být snadnější, než si myslíte

Pokud si opravdu myslíte, že jste na miliony připraveni, máte ambice, dokážete se soustředit, nehledáte pro své chyby neustále nějaké výmluvy a máte chuť pracovat až do roztrhání těla, pak si můžete gratulovat. Pravděpodobnost, že se vám bude ve vašem životě dařit velmi dobře je vysoká.

Než zamíříte ke svým milionům (jenom pozor, ať se z toho nestane vaše jediná životní posedlost), přečtěte si našich 9 stručných rad či myšlenek, které by se vám mohly na cestě hodit.

#1 Žijeme v ideální době

Na to nesmíte zapomínat, udrží to vaši mysl bystrou a pozitivní! Nikdy v lidské historii nebylo pro jakéhokoliv člověka snazší vydělat hromadu peněz, než v současnosti. V globální ekonomice se dnes nachází nepředstavitelné množství peněz a existuje obrovské množství možností, jak toho využít. Jako zaměstnanec máte dnes šanci na velmi vysoký plat, který můžete následně zhodnotit promyšlenými investicemi a tím se od zaměstnání odpoutat a vydat se vlastní cestou jako samostatný investor.

Na trhu je také mnoho investorů, kteří za posledních několik let ekonomického růstu vydělali obrovské množství peněz a dnes koukají po možnostech, kam je vložit. Pokud tedy chcete být více podnikatelem než investorem, máte dnes ty nejlepší možnosti, jak sehnat investici na svůj projekt.

#2 Miliony si naspoříte velmi složitě

Stará filozofie o šetření každé mince už je přežitkem doby. Milion si naspoříte velmi složitě, pokud tedy neplánujete stát se milionářem až na stará kolena. Ve chvíli, kdy vám bude 60 let, už se na peníze budete dívat úplně jinak, než dnes.

Čistě hypoteticky byste při měsíčním vkladu na spořící účet ve výši 2000 Kč a poměrně standardním úroku 1 procento museli spořit na částku milion korun více než 35 let. Vezmeme-li v úvahu inflační cíl České národní banky, který se pohybuje mezi 2 a 3 procenty ročně, tak jste v reálných cenách ročně o procento až dvě dokonce v mínusu. Jedná se o extrémní příklad, má však pouze ilustrovat nesmyslnost spoření z dlouhodobého hlediska.

#3 Žijte pod svou úrovní

Pokud chcete úspěšně absolvovat cestu ke svým milionům, žijte vždy pod životní úrovní, kterou vám váš plat umožňuje žít. Ne proto, abyste se o něco okrádali, ale proto, že chcete mít jednoho dne na účtu miliony. Warren Buffett žije celý život ve stejném domě, myslíte si, že je to náhoda?

Nikdo solidní, kdo za to stojí, s vámi nikdy nebude dělat byznys kvůli vašemu obleku, kvůli hodinkám na vašem zápěstí ani kvůli automobilu, který řídíte. Ač šaty dělají člověka, v prvé řadě by mělo jít především o vaše schopnosti. Když vydržíte nějakou dobu žít pod svou úroveň, je dost možné, že pak až do konce života budete moci žít na úrovni, na kterou jiní nikdy nedosáhnou.

#4 Staňte se (nejen) daňovým profesionálem

Naučte se daňový zákon do posledního puntíku a využijte jej maximálně ve svůj prospěch. Nespoléhejte na někoho druhého. Přestaňte neustále fňukat ohledně daní a naučte se, jak vám mohou být prospěšné. Najděte způsoby, jak si z daní legálně odepsat nejen nový telefon či notebook, ale i automobil nebo třeba dům. Existují legální cesty, jak výrazně snížit peníze, které odvedete na daních a tyto peníze místo do kapsy státu odvést do své vlastní kapsy.

Jednou z nejdůležitějších investic na vaší cestě k milionu mohou být knihy, ve kterých najdete nepřeberné množství rad a tipů, jak řešit finance, investice, daně, cashflow a vše, co se financí týká. Využijte toho, protože za pár korun můžete získat opravdu hodně muziky.

#5 Proměňte své příjmy v investice

Tento bod do značné míry souvisí s druhým a třetím bodem. Investování je cestou k bohatství, nikoliv spoření. Nechte za sebe vaše peníze pracovat. A jak získáte kapitál, který můžete investovat? Právě tím, že budete žít pod svoje možnosti. Jediný smysluplný důvod, proč žít pod svoje možnosti a šetřit peníze je jejich pozdější využití k investování. V šuplíku (a realisticky ani v bance) se nemají šanci nijak rozmnožit a jak už bylo řečeno, inflace vám je bude rok co rok znehodnocovat.

Nastudujte si největší investiční velikány a jejich strategie si převeďte do své, zmenšené formy. Nezapomínejte diverzifikovat a předcházet zbytečnému riskování.

#6 Začněte vystupovat sebevědoměji

Přestaňte se chovat zakřiknutě, jako byste byli ve svém životě jen pozorovateli. Začněte jednat s větší rozhodností. Když přijde účet, neváhejte s platbou. Když musíte investovat peníze, abyste získali potřebné informace, neváhejte s investicí. Využijte tyto informace, rozvíjejte se. Pokud podnikáte, naučte se prodávat svou značku, sebevědomé vystupování vám rozhodně pomůže.

#7 Jako první věc každý měsíc odložte peníze

Pokud máte tu možnost, začněte si co nejdříve odkládat peníze stranou. Možná, že takto nebudete mít moc peněz. Dokonce na tom můžete být finančně bez celé výplaty dost špatně. Ale správně uložená část výplaty se skutečně může proměnit ve vašeho spolupracujícího partnera, který vám začne postupem času generovat zajímavý zisk.

Rovněž se tímto způsobem také můžete donutit makat ještě víc a až se vám skutečně podaří začít vydělávat ještě víc peněz, okamžitě zvyšte částku, kterou každý měsíc odkládáte. Zkrátka se snažte potlačit potřeby svého současného já ve prospěch toho budoucího.

#8 Neplýtvejte naší nejvzácnější komoditou

Co že to mám na mysli za komoditu, ptáte se? Ano, je to čas. Čas, který neustále plyne. Ať už studujete, vyděláváte peníze, nebo se flákáte, s časem to nic nedělá. Je neměnný a každý, kdo se chce jednoho dne stát milionářem, moc dobře ví, že žádné peníze na světě z něj nikdy neudělají dost velkého boháče na to, aby si mohl dovolit plýtvat časem.

Mějte svůj harmonogram na každý den a pevně se ho držte. Naučte se říkat NE.

#9 Nesvazujte se realitami, půjčkami ani ničím podobným

Možná trochu nepopulární názor, ale všechny tyto věci jsou finanční pasti. V kupování domů ani v investičních fondech s „garantovaným zhodnocením“ vaše peníze příliš neporostou. Jen je tam svážete a znehybníte, takže je nebudete moci použít na nic kreativního. To samé nebo spíše ještě větší zlo než nemovitosti případně hypotéky, představují různé studentské půjčky a další spotřebitelské úvěry. Nedopusťte, aby chyby z mládí ohrozily vaše celoživotní cíle.

Myslíte si, že si zasloužíte finanční svobodu? Udělejte z milionu svůj primární finanční cíl, ovšem nikoliv životní. Jakmile na něj dosáhnete, pak by mělo být další metou dosažení částky 100 milionů.

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • V kupovaní domu byť na hypo. a následný pronájem který zaplatí hypo plus tvoří určitý příjem je hloupost? nebo jsem to špatně uchopil:slight_smile: ten předposlední odstavec?????
  0
  • V koupi bytu na hypo za účelem nastěhování nájemníků není nic špatného. Je však potřeba brát v úvahu i to, že může dojít k nějaké finanční krizi. Pokud se tak stane, je možné, že Vaši nájemnící přestanou platit nájem a pak svou hypo pravděpodobně neutáhnete ani Vy a banka vám nemovitost sebere. Takže z tohoto pohledu se o jisté riziko jedná :)
   0
  • Jisté riziko je přece ve všem bez určitého podstupování rizika nejde nic dělat . Kdyby to bylo tak snadné a bez rizika dělali by “to”všichni možná právě proto je bohatší nebo bohatá menšina :wink:
   0
 • No proč si to pravidelně neopakovat :)
  0
 • Nic moc nového. Ale pravda to samozřejmě je.
  0
  • A stejne to porad tolik lidi nechape :)
   0
  • To chápe jen 5% lidí. Tak to bylo, je a bude :)
   0
Doporučené příspěvky
10 minut
7 minut
7 minut
6 minut
9 minut
8 minut
6 minut
9 minut
6 minut
6 minut
6 minut
6 minut
Doporučené příspěvky
10 minut
7 minut
7 minut
6 minut
9 minut
8 minut
6 minut
9 minut
6 minut
6 minut
6 minut
6 minut