06.02.2020 5 minut čtení

Učený z nebe nespadl aneb 5 důvodů, proč zařadit i vaši školní brigádu do životopisu

Doplňování zboží, obsluha ve fast-foodu nebo hlídání dětí – většina z nás měla pří střední škole nějakou „brigádu“ – první práci, která nás učila pracovní morálce, zodpovědnosti a práci v kolektivu. Ale patří taková zkušenost do životopisu?

Podle nedávných průzkumů až 70 % náborářů vnímá předchozí pracovní zkušenost žadatele o juniorskou pozici jako důležitější aspekt než vystudovaný obor. Na druhou stranu není nejlepší nápad nacpat do svého životopisu úplně všechno, o co jste kdy zavadili.

Zamyslete se, co vlastně chcete svému potenciálnímu zaměstnavateli sdělit. Vypíchněte ty zkušenosti, které jsou pro danou pozici relevantní.

Personalisté většinou doporučují sepsat do CV zkušenosti z posledních deseti let, ale pojďme si přiblížit, které případy je vhodné zmínit a proč. 

1. Pokud je zkušenost relevantní 

„Má-li vaše předchozí pracovní zkušenost souvislost s pozicí, o kterou se nyní ucházíte, potom je určitě vhodné se o tom v životopisu zmínit,“ říká William Ratliff, manažer Employment Boost, firmy zabývající se profesionálním psaním životopisů a kariérním poradenstvím.

„Například pokud jste na vysoké obsluhovali lidi v kavárně, není to zrovna podstatná informace při přijímacím řízení na pozici marketingového ředitele pět let po škole.

Na druhou stranu, pokud jste čerstvým absolventem, pak se podobná pracovní zkušenost hodí jako příklad schopnosti pracovat v kolektivu a komunikovat se zákazníky. Ve chvíli, kdy už budujete kariéru, taková zkušenost pozbývá smyslu.“

Buďte strategičtí v tom, jakým způsobem svou pracovní zkušenost definujete. Každá oblast vyžaduje trochu jiné vlastnosti, které se ale mnohdy v rámci jedné pozice navzájem překrývají.

Zaměřte se na ty schopnosti, které jsou žádané a ceněné na pozici, o kterou se hlásíte. Životopis bude reflektovat ta správná hesla a potenciální zaměstnavatel zároveň uvidí, jaké schopnosti mu můžete nabídnout.

 

2. Pokud se jedná o stejné odvětví

Vyjmenování všech středoškolských i vysokoškolských pozic může být prospěšné, pokud demonstrují zkušenosti v podobném oboru. Dáte tím najevo hlubší povědomí o problematice pozice a schopnosti vypracovávat se směrem vzhůru. V kombinaci s vhodným studijním oborem budete vhodným kandidátem na juniorskou pozici.

Pokud se ucházíte o práci placenou od hodiny, uveďte podobnou zkušenost. Při výběrovém řízení na merchandising rozhodně nezapomeňte na zkušenost z retailu. A nabídka zaměstnání v ředitelství restauračního řetězce, ve kterém jste kdysi obsluhovali, si rozhodně říká o zmínku vaší loajality a schopnosti pracovat pod stresem. 

3. Pokud jste byli povýšeni 

Neplést si s povýšeností. Právě naopak, jestli jste začali jako pomocníci v kuchyni a vypracovali se směrem nahoru, není to nic, za co byste se měli stydět. Ukazuje to vaši schopnost kázně a kariérního růstu. Postup z řidiče autobusu na manažera firmy stojí rozhodně za zmínku i za předpokladu, že obor, ve kterém se o práci ucházíte, je diametrálně jiný. Váš budoucí zaměstnavatel ocení houževnatost.

McJunkins začal pracovat v pohostinství v patnácti letech. Jeho první prací bylo mytí nádobí, dnes je majitelem vlastní restaurace a říká: „Pokud zvládnete práci ve službách, zvládnete cokoliv.“ 

Podobné je to s prací v managementu, na takové pozici musíte umět jednat se zaměstnanci z různých ekonomických vrstev, s lidmi různého vzdělání. Když komunikujete se zákazníky všeho druhu, neexistuje situace, která by vás vykolejila.

4. Chcete-li demonstrovat svou pracovní morálku

Dena Upton, viceprezidentka Driftu – komunikačního a marketingového portálu říká: „Prací na střední nebo vysoké škole vykazujete úroveň své pracovitosti a motivace. Tyto pracovní zkušenosti jsou skvělým indikátorem pracovní kázně a zápalu. Obzvlášť na počátcích vaší kariéry je to velkou výhodou.“

Příklad: Pokud jste na vysoké škole zároveň pracovali jako manažeři v restauraci, poukazuje to na skvělou schopnost time managementu a vedení lidí.

Člověk, který při škole pracoval a ještě zvládal volnočasové aktivity – sporty, koníčky. Demonstruje cílevědomost, houževnatost a silnou vůli. Správně sestavený životopis, který poukazuje na tento fakt, vám okamžitě přidá plusové body.

 

5. Chystáte-li se o dané zkušenosti mluvit na pohovoru

Zaměstnavatelé se během pohovorů často ptají na osobnostně zaměřené otázky – „Popište mi nějakou situaci, kdy jste museli jednat s nepříjemným zákazníkem.“ Zde máte prostor zamyslet se, jaké schopnosti a charakter jsou v rámci této pozice očekávané.

Ve chvíli, kdy tušíte, že se vám na pozici hodí dobré organizační schopnosti, najděte ve vaší historii takovou pozici, ve které jste museli dát dohromady tým lidí, zorganizovat události nebo řešit komplikované úkoly. Prohlédněte si podrobně pracovní inzerát a pokuste se nalézt shodu se svými zkušenostmi.

Jakmile se vás personalista zeptá, buďte připraveni mu vysvětlit, proč zaměstnání zmiňujete, co vám tato zkušenost dala a jak jste připraveni ji využít do budoucna. Nezapomeňte, že i osobní dojem přijde vhod, pokud chcete mezi ostatními kandidáty vyčnívat. 

Na závěr je dobré zmínit, že seznam svých zkušeností ze školy nebudete muset uvádět věčně. Dostatečně silná kariérní zkušenost z vašeho absolventského života s přehledem zastíní obsluhu v McDonnald's nebo na benzínce.

Na vašem prvním pohovoru je ale dobré se odlišit, pokud nejste na pozici překvalifikovaný, můžete očekávat, že v otázce vzdělání na tom budete shodně s ostatními kandidáty. Zajímavá pracovní zkušenost vás tak může vytáhnout z šedi, zaujmout personalistu natolik, aby se o ní s vámi dal do řeči, a kdo ví? Možná vám to nakonec zajistí vysněné místo.  

#osobnirozvoj #zamestnani #pohovor #zivotopis #prace #zkusenosti #skola #absolvent

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.