05.02.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 05.02.2020: Kdo má Teslu, směje se, Británie za 15 let zakáže i hybridní pohon a FB stále jede

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, přesně proto je fundamentální obchodování na burze a neustálé hledání důvodů, proč se co hnulo zrovna o tolik, ne vždy šťastnou strategií. Protože když si na tom zakládáte, nezbývá vám nyní nic jiného, než nad Teslou krčit rameny, nebo se snažit vymýšlet různé za hlavu přitažené teorie. A víte co? Ty, kteří Teslu drží dlouhodobě a aktuálně mají místo očí dolarové bankovky, protože už letos minimálně vydělali dětem na studia, důvod růstu asi stejně příliš nezajímá. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je ARF a jejich celorepublikový průzkum "Odolná rodinná firma 2020". Zapojte se i vy! Chci vědět víc!

-----

Slova dne

"Je to znepokojující, že vláda takto bezostyšně posunula deadline. Stále přitom jde o drahou technologii s nízkou poptávkou, jež tvoří zlomek celkových prodejů. Dokázat takto náročný úkol ještě akcelerovat bude vyžadovat víc než jen další investice." - Mike Hawes, britská Asociace výrobců automobilů

Britský automobilový průmysl bude potřebovat léky na vysoký tlak. Tamní vláda totiž rozhodla, že v zemi za 15 let (o 5 let dříve oproti původnímu plánu) začne platit plošný zákaz prodeje nových benzínových, naftových i hybridních (!) automobilů.

-----

Číslo dne

114 %

Co k tomu dodat. Od začátku nového roku uplynulo pouhých 35 dní a akcie americké automobilky Tesla již mezitím dokázaly více než zdvojnásobit svou hodnotu. Od loňského července již dokonce přidaly celých 274 %. Slušné momentum!

-----

Vítěz a poražený

Tesla +13.73 % (887.06 USD)

I přes výběr zisků v závěru obchodování včera #Tesla druhý den v řadě přidala přes 100 dolarů na akcii. Její tržní hodnota tak poskočila o dalších 20 mld. na 160 mld. USD. Člověku se při pohledu na graf a v hlavě stále objevuje jeden a ten samý obraz.

Intercontinental Exchange -7.45 % (92.59 USD)

Společnost #IntercontinentalExchange, jež vlastní mimo jiné newyorskou burzu NYSE, má vážný zájem o koupi e-kommerce giganta #eBay a již za převzetí společnosti prý nabídla konkrétní sumu.

-----

Burza

#WallStreet definitivně ztratila obavy z čínského koronaviru a kvapně začala smazávat ztráty z minulého týdne. Index #SP500 zažil největší jednodenní růst od loňského srpna, Nasdaq přidal dokonce přes 2 %.

Pro více informací sledujte analytiky Štěpána Křečka a Michala Stupavského.

-----

Bleskově

#Ministerstvofinanci ve své nejnovější prognóze očekává, že letošní ekonomický růst by měl meziročně klesnout o půl procenta na rovná dvě procenta. V roce 2020 by česká ekonomika měla růst opět posílit na 2,2 %. Ale upřímně, kdo to může vědět.

Druhá největší oděvní firma světa #HM mění vedení. Dosavadní veleúspěšný CEO Karl Johan Persson jde na místo předsedy dozorčí rady. Firmu přebírá dosavadní provozní ředitelka Helena Helmersson, která chce prosazovat udržitelnost.

 Dominance #Facebook navzdory různým kauzám pokračuje. Služba má měsíčně 2,5 miliardy a denně 1,66 miliardy aktivních uživatelů, což z ní stále s přehledem dělá největší sociální síť na prodej. Hmm, to musí být dat na prodej!


 Streamingová služba #Disney+ již nasbírala 28,6 milionu předplatitelů. To může znít ve srovnání s Netflixem (167 milionů předplatitelů) jako málo. Jenže #Netflix už streamuje 12 let, zatímco Disney pouhé 3 měsíce a to ještě zdaleka ne všude (včetně ČR).

#Macao, jež získává polovinu svých celkových příjmů ze zdejšího masivního hazardního byznysu, se kvůli koronaviru chystá veškerá svá kasína na 14 dní uzavřít. Macao má aktuálně na svém území 10 potvrzených případů výskytu koronaviru.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty