04.02.2020 2 minuty čtení

D E S I G N: Je pro vás prioritou, či zbytečným přežitkem?

Je pro vás Design prioritou, či zbytečným přežitkem?

Krásný den přeji,

dnes jsem přemýšlela nad tím, jak moc je asi důležitý design a jaký je názor na důležitost designu ostatních lidí.

Já osobně pod slovem design a styl vidím jakousi identitu dané osoby nebo věci. Pro mě byla krása, design a móda vždycky důležitá a hodně mě baví. Mám ráda ostré geometrické rysy, jednoduchost, čistotu, hru odstínů, materiálů a barev a v tomto stylu ladím asi vše ve svém životě. Od oblečení po hrnečky. Hodně sleduji aktuální trendy a baví mě, jak se tohle odvětví na jednu stranu neustále mění, na druhou stranu základní prvky zůstávají pořád stejné.

Tento obrázek nemá žádný popisek

 

Rozhodla jsem se udělat designový produkt právě proto, že mě to baví a mám ráda, když daná věc nejen dobře slouží, ale i dobře vypadá a mám z ní radost.

Hodně také koukám na design všech věcí kolem sebe. Ať už se jedná třeba o obaly produktů, prostory, kavárny, restaurace, webové stránky...cokoli. Myslím, že design je nejlepší investicí i pro firmy, jelikož když je produkt sám o sobě super, skvělým designem ho můžete posunout ještě na úplně jiný level.

Zajímalo by mě, jaký design se libí vám, jaký styl vás baví a jak moc dáte na design?

Je pro vás důležitý, nebo dáváte přednost hlavně kvalitě a funkčnosti výrobku?

Přeji úspěšný den plný inspirace a budu se těšit na vaše odpovědi 😍

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Design je základem všeho :-)
  +2
 • Design až na prvním místě. My lidé máme rádi, když věci, které používáme, vypadají dobře. Až na výjimky nikdy nejde a ani nesmí jít jen o funkčnost. Svět (zatím) pokud vím neopěvuje architekty ošklivých budov ani designery hrozně vypadajících aut nebo webových stránek. Právě naopak.
  +2
  • Na druhou stranu - když je produkt extra nepovedený, získá si popularitu právě tím - například Multipla :) tím se ale definice design až na prvním místě jen potvrzuje.
   0
 • Je mnoho "typů" designů, které mě uchvátí a musím jen přitakat co se týká horlivostí ho hodnotit všude možně. Mám několik "zásad" jak nahlížím na design i když se vzájemně proplétaji či duplicitně podobají: - Inovativní, chytrý, kvalitní a v mnoha případech seriózní design. - Vlastnost designu usnadnit či zpříjemnit život. - Jednoduchost by měla spočívat v používání, vtipnost v překvapivé funkčnosti produktu a atraktivita v jeho neotřelém vzhledu. - Měl by přinést nový druh zážitku a uspokojení. - Odraz/nádech aktuálního trendu. - Hlubší filozofie či příběh, kterého zákazníka vtáhne. - Návrh pro skutečné lidi a jejich potřeby, sny a přání, ne pro nějakou abstraktní entitu. - Snadná zapamatovatelnost a rozpoznatelnost rukopisu autora. Nakonec design by měl vytvářet ideální most mezi neofilii a neofobii. Na jedné straně lidi vyhledávají povědomost, protože jim dodává pocit bezpečí. Na straně druhé je však nabíjí vzrušení výzvy a průkopnický chtíč. Rebecco přeji ti také mnoho inspirace na tvé cestě k cíli :)
  +1
 • Design je to, co prodává. Proto je extrémně důležitý.
  0