Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
04.02.2020 5 minut čtení

5 záludných věcí, které vám personalista ani zaměstnavatel pravděpodobně nikdy neřeknou

Jako uchazeč o zaměstnání možná skrýváte pravý důvod odchodu z předchozího zaměstnání nebo to, že tato pozice pro vás není ta nejzajímavější. Nejste ale jediní, kdo tady má tajemství. Těchto pět věcí vám personalista pravděpodobně neřekne.

Peter Yang více než 15 let pracoval jako vedoucí náboru a je odborníkem v oblasti pracovní kariéry. Nyní je také CEO Resume Writing Services, mateřské společnosti ResumeGo. Na základě jeho zkušeností si uvedeme 5 věcí, které se v případě uchazečů o práci běžně dějí, ale nahlas se o nich nemluví:

1) Vaše osobnost může zvýšit, ale i snížit šance na úspěch

Bylo by skutečně nádherné žít ve zcela spravedlivém a nezaujatém světě, kde práci získáte opravdu jen na základě svých zásluh, respektive dovedností a znalostí. To se bohužel neděje. Ale řekněme, že jste ve hře. Vy a ještě jeden kandidát, který je stejně kvalifikovaný. Ve většině případů si zaměstnavatel vybere toho, se kterým si více "sedne".

To je důvod, proč by během pohovoru nemělo být vaším cílem jen ukázat, proč jste pro danou pozici nejlepším uchazečem, ale také se s personalistou pokusit aktivně vybudovat pozitivní vztah. Přinutit ho, aby se mu líbilo, kdo jste jako člověk, je stejně důležité, jako to, aby vaše zkušenosti a dovednosti byly dostačující.

2) Kyberstalking je samozřejmost

Česká definice na Wikipedii zní dost krutě, ale tak hrozné to není. Kyberstalking vychází z anglického cyberstalking a to může být „jen“ využití internetu ke stopování jednotlivce, skupiny nebo organizace. Jde zkrátka o to si uchazeče „proklepnout“ i jinak, než jen osobním pohovorem nebo na základě vyšperkovaného životopisu.

Zaměstnavatel se chce dozvědět o tom, jací jste doopravdy. Ne jen po profesní stránce, kterou odhalujete v životopisu a na pohovoru, ale jak se projevujete i mimo práci. A k tomu poslouží důkladné hledání na Googlu a všech možných sociálních sítích.

V některých případech může oslovit i vaše předchozí zaměstnavatele nebo kolegy, aby o vás zjistil více. Pokud je kdekoli na internetu něco, co by vás mohlo poškodit, ujistěte se, že to ještě před odesláním životopisu smažete.

3) Existuje černá listina

Váš dojem a šance na zařazení životopisu mezi pozvané uchazeče může zničit lživě uvedená informace v životopisu, ale i opakované dotírání na personalistu kvůli každé maličkosti nebo záležitostí, které se k uvedené pozici vůbec nevztahují.

Podle anonymního průzkumu mezi 1500 personalisty vyšlo najevo, že opakované ucházení o nerelevantní pracovní místo může podle 43 procent z nich vést k zařazení uchazeče na "černou listinu". Jestliže máte oprávněné podezření, že jste na černé listině, požádejte personalistu o konstruktivní zpětnou vazbu a podnikněte kroky k nápravě.

4) Existují „správné“ a „nesprávné“ odpovědi na otevřené otázky

Otevřená otázka je položená tak, aby tázaný nemohl odpovědět jen "ano", nebo "ne". Jste spíše extrovert, nebo introvert? Jaké jsou vaše silné a slabé stránky? Jaký druh práce vám jde nejlépe? Proč byste měli dostat tuto práci?

Mohlo by se zdát, že jde o neškodné otázky, které vás mají rozpovídat nebo mají vyplnit chvíli ticha, kdy si personalista něco poznamenává. Ale nenechte se zmást. Tyto otázky jsou pragmaticky položené, aby tazatel zjistil, zda se tázaný hodí pro danou pozici a do firemní kultury. Jakákoli odpověď samozřejmě není špatně, ale pokud je vaše odpověď v rozporu s firemní kulturou, pak se vaše šance na úspěch výrazně sníží.

I na otevřené otázky se ale do určité míry jde připravit. Vytvořte si seznam vašich nejsilnějších aktiv (dovednosti, vlastnosti, znalosti, zkušenosti, záliby,…), které odpovídají požadavkům na pozici, o kterou se ucházíte. Když vždy dokážete uvést vhodný příklad, může vám taková příprava výrazně pomoci.

5) Váš návrh platu vždycky sníží

To nemusí být pravidlem, ale bývá to běžnou praxí. A smysl to dává. Zaměstnavatel nikdy nechce platit víc, než musí. A pokud se o platu vyjednává, proč by měl platit více, když může vyjednat méně?

Proces vyjednávání byste proto vždy měli zahájit s vědomým jasných hranic, kde se s platem chcete pohybovat. S postupem do každého dalšího kola svá čísla přehodnoťte a upravte podle aktuální situace.

Větší sebedůvěru při vyjednávání budete mít, když budete vědět, kolik berou lidé s podobnými znalostmi na stejných pozicích. Také velmi pomůže, když budete přesně znát vaše silné stránky a zkušenosti, které máte. Pokud dokážete nabídnout přidanou hodnotu, zvýšíte své šance na získání toho, co chcete.

#osobnirozvoj #pohovor #hr #zamestnani #personalista #zamestnavatel #tajemstvi #nepsanapravidla #kyberstalking

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Super rozbor. 👍 Kyberstalking se hodí i na první rande nebo když máš někomu neznámému odepisovat na email a nevíš, jakým způsobem s ním komunikovat, sociální sítě nelžou. 😂
    0
Doporučené příspěvky
5 minut
2 minuty
8 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut