Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.02.2020 2 minuty čtení

Lampiony štěstí a svědomí obchodníků

Jsou povolené. Jejich prodej je zcela legální. Návod k použití nikdo nečte. Jen málo kdo si uvědomuje jejich rizikovost. Lampiony štěstí však rozhodně patří k velmi rizikovým a nebezpečným výrobkům. Nepouštíte jen lampion - vypouštíte otevřený oheň!

V sobotu 1. února jsme se ženou viděli na nebi lampion štěstí. A tím to vše začalo. Manželka v reakci na to sepsala super článek o tom, jak jsou lampiony štěstí rizikové a co dokáží napáchat, mrkněte: https://bozpforum.cz/2020/02/02/lampiony-nestesti-nebo-smrti-mysli-a-nebud-vrah/

Dnes, tj. v pondělí, slavíme malé vítězství. Mám radost. 

Největší prodejce lampionů štěstí jsme na rizika těchto výrobků upozornili. Vysvětlili jsme jim, že prodávají nebezpečné výrobky, za které se lampiony štěstí zcela jistě dají považovat. Rizikovost dokazuje třeba novoroční požár v německé ZOO, kde lampion zapálil pavilon opic a způsobil smrt více než 30 zvířat, včetně šimpanzů, orangutanů, goril, kaloňů a různých druhů ptáků. Nebezpečnost ale dokazuje i řada požárů po celém světě, které lampiony působí. U nás třeba požár střechy v centru Zlína.

Mezi prodejci lampionů bylo i UNI HOBBY. 

UNI HOBBY se zachovalo neuvěřitelně pozitivně. Jen pár hodin od našeho upozornění, již neměli lampiony v nabídce e-shopu a z prodejen je rovněž okamžitě stahují. 

Je skvělé, když má obchodník i určitou morálku, svědomí a společenskou odpovědnost. 

Byť prodej lampionů štěstí neodporuje žádným předpisům, jejich použití je extrémně rizikové. 

Každý jeden z obchodu stažený lampion může zachránit nejen majetek, zejména životy a zdraví osob, ale také zvířat!
 

Ostatní upozornění obchodníci zatím nereagují. Jejich vyjádření budu postupně zveřejňovat na svém blogu, zde: https://www.sawuh.cz/lampiony-stesti-a-svedomi-prodejcu/
 

Nekupujte prosím tyto výrobky. Nepouštějte lampiony (ne)štěstí. Sdílejte informace o jejich rizikovosti. Blíží se Valentýn - mimo jiné období lampionů. Nedopusťme, aby se tragédie z německé ZOO opakovala! Díky. 

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Znám, hrozná hloupost. A není nic zábavnějšího, než když vám takový lampion dopadne na zahradu (nebo na strom) a začne tam hořet. Některé rozumnější obce a spolky už od tradice vypouštění lampionů upustily. Regulérní obecné ohrožení.
    0
  • Wow. Takovou „občanskou iniciativu“ opravdu oceňuji.
    0
  • Paráda! Držím pěsti v tomto snažení.
    0