Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
03.02.2020 5 minut čtení

Špatné zprávy: Váš mozek je naprogramovaný tak, abyste nedosáhli svých největších snů

Překvapivé na mozku je, že když dostaneme, co jsme chtěli, stane se v něm něco zvláštního... Zjistěte, jak přestat sabotovat sami sebe a dosáhnout věcí, po kterých nejvíce toužíte.

Když si představujeme splnění cílů, které jsme si vytyčili, často očekáváme, že nám to dlouhodobě a hmatatelně zlepší kvalitu života. Že jakmile budeme mít vlastní dům, vysněnou práci, postavení, zavedenou firmu, děti... (dosaďte si sem, co chcete), budeme šťastní a spokojení. Nebudeme se už muset za ničím honit a necháme alespoň chvíli život plynout.

Ale to se nikdy nestane.

Z neurologického hlediska, když dosáhneme něčeho, o co jsme opravdu stáli, jenom začneme chtít více. Nový výzkum dopaminu – o které se doteď mluvilo jako o hracím motoru touhy, ambic…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +25
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Natálie, rozumím Vaší myšlence a díky za tento článek. Rád bych se zapojil do diskuse a přidal druhý pohled na věc. Body, které jste popsala, nás mohou (nutně nemusí) potkat, pokud se budeme hnát za jedním snem.

  "Sen" je něco jiného než "cíl".

  Pokud "jeden sen" nahradíme "několika měřitelnými a jasně stanovenými cíli", rozplánujeme jednotlivé kroky k jejich dosažení ve stanoveném termínu, mindset, o kterém mluvíte, se nám změní automaticky.

  Už jen tím se vyvarujeme všech pěti bodů, které jste zdůraznila.
  Bod číslo 1 mizí tím, že cílů máme víc. Vždy tedy budeme mít čeho dosahovat.
  Č.2: Takhle to mám možná jen já, nicméně pokud vím, že do konce měsíce chci získat 10 nových klientů, vyvinu masivní aktivitu k tomu, abych to splnil.
  3. S tímhle jsem se nikdy nesetkal...
  4. viz níže.
  A 5. Nahradit "sen" za cíle"

  Úspěch není z pohledu linky našeho života jediným bodem, nýbrž celou úsečkou. Úspěch a radost z něj je při zpětném pohledu celá ta naše cesta od začátku (stanovení cíle), až po jeho dosažení. Alespoň tak to vnímám já.

  0
  • Děkuji za reakci, Olivere. Rozhodně máte pravdu. Můj článek spíš měl odrazovat lidi od toužení po jednom snu, po jehož dosazení čekají, že budou navždy šťastní. Mnohokrát jsem se s takovým mindsetem v mém okolí setkala. To, co popisujete vy, je rozhodně skvělá strategie.

   1
  • super, tak jsme se pochopili slight_smile Hlavní problem u "snů" vidím v absenci deadline.

   "Chtěl bych být bohatý..." - never gonna happen

   Naproti tomu: "Do konce roku se dostanu na stabilní měsíční příjem 150K" - voilá. Měřitelný cíl, u kterého přesně vím, kolik budu muset vyvinout akce, abych ho dosáhl...

   Držím Vám palce a těším se na další články :))

   1
  • Nápodobně. slight_smile

   1
 • mozno som jediny, potrebujem pomoc teda slight_smile na zaciatku clanku sa pise: "Zjistěte, jak přestat sabotovat sami sebe a dosáhnout věcí, po kterých nejvíce toužíte."

  a teda co mam robit, aby som dosiahol veci, po ktrorych najviac tuzim? prestat ich chciet? to si nejako odporuje, nie? slight_smile

  0
  • Mrkněte na komentář Olivera. Vlastně to skvěle vysvětluje. slight_smile

   0
 • Můžu jen potvrdit... u řady mých klientů jsem s tím pracoval.

  2
 • Super článek. Vždycky mi přišlo, že opojení z touhy po tom, co "nemůžeme" mít, je většinou silnější než následné štěstí z dosažení cíle.

  3
 • Je to naprosto přesné. Dosáhl jsem pozic, zkušeností, nových dovedností, nicméně změnit přístup k penězům je v mém případě to co jsem ještě neudělal.
  Každopádně můj mindset je: jsem, jdu - směřuji, za vizí/ vizemi a ty jsou tak velké, že jsem je rozdělil na menší splnitelné cíle.

  2
 • „Když se příliš fixujete na „chtít“, je pro vás velmi těžké „mít“.“ .. Krásně řečeno pray_tone1

  2
  • a navíc se to hezky rýmuje smile

   2
  • Co víc si přát raised_hands_tone1smile

   1
  • Ano. To byl samozřejmě záměr. smile Příště zkusím ve verších celý článek. smile

   3
 • Dobrá myšlenka k hlubšímu zamyšlení. A dopamin evidentně neřekl poslední slovo... slight_smile

  3
Doporučené příspěvky
3 minuty
6 minut
4 minuty
6 minut
5 minut
8 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut