03.02.2020 1 minuta čtení

Vývoj datových center se Synergy

Datová centra už nejsou žádnou novinkou. Zajišťují nepřetržitý provoz serverů a dalších technologií. Ovšem co novinkou je a rádi bychom se jí chtěli pochlubit, je implementace technologie Synergy v KVADOSU.

Jako první z poskytovatelů datových služeb na Ostravsku jsme začali využívat technologii blade serverů a vystavěli jsme pro ně datové centrum, jak jej známe dnes. Pro ty, co tápou - osvětlím. Blade systém se skládá ze šasi, ve kterých je vždy několik blade serverů. Díky sdílení šasi a komponent poskytují blade servery oproti klasickým serverům větší výpočetní výkon na menším prostoru, při menší spotřebě elektřiny a jednodušší kabeláži. V důsledku tak snižují náklady na infrastrukturu i provoz.

Tento provoz serverů u nás aktuálně prochází změnou, a to díky nové technologii Synergy (představovanou společností Hewlett Packard Enterprise). Synergy vychází z blade technologie, kdy komponovatelná infrastruktura umí propojit několik šasi tak, že úplně vše, co je zapojené v Synergy síti, je dostupné z jediného prostředí.

Nová technologie přinese rychlejší výpočetní výkon, či rychlejší přístup k datům. Z našeho pohledu umožňuje Synergy jednotně spravovat neomezený počet serverů, a v budoucnu by tak datové centrum mohlo kompletně fungovat pouze na této infrastruktuře.

#aktuality #datovacentra #synergy

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.