Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
02.02.2020 3 minuty čtení

Stereotyp, nebo vědecký fakt? Studie zjistila, že muži vlastnící Mercedes či BMW jsou častěji arogantní ho*ada

Opravdu se na cestách chovají, jako by jim patřily, pouze řidiči luxusních aut, nebo jde jen o hloupý stereotyp? Aktivní řidiči by nepochybně mohli celou věc posoudit z vlastní zkušenosti, ale co na to věda?

Foto: Dhiva Krishna / Unsplash

Věda má jasno. Ano, ti spěchající arogantní řidiči, kteří vám to tam bezohledně pošlou, protože můžou, velmi často řídí luxusní vozy. Studie, jež vznikla za podpory finské Akademie věd a byla publikována v časopise International Journal of Psychology, po zhodnocení téměř 2000 řidičů zjistila, že majitelé drahých prémiových a luxusních vozů se opravdu často rekrutují z lidí, kteří jsou přirozeně velmi protivní narcisové (česky arogantní ho*ada).

"Výsledky byly jednoznačné: Muži, kteří potřebují být středem…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Vola na cestě sice poznám i bez vědecké studie, ale je pravda, že pokud chcete pocítit, jaké to je být pánem na silnici, zkuste si (aspoň půjčit) nějakou nablýskanou káru s V8, dvěma turby a německým rodokmenem. Vůbec se nedivím tomu, že si muži potřebující si něco na cestě dokazovat pořizují právě taková auta. Když vidíte, jak se k vám v levém pruhu řítí černý bavorák nebo mergl, který jede dvakrát rychleji než vy, klidíte se doprava. Nejen ze slušnosti, ale i proto, že to poslední, co chcete, je ve své 7 let staré fabii nebo octavii nabourat či odřít auto za 5 míčů a pak s jeho arogantním majitelem, který se bude ohánět policejními známostmi a právníky, řešit, čí to byla vina (a strachovat se, že to nakonec padne na vás). Lidé to vědí a vědí to i bezohlední řidiči luxusních sedanů, proto někteří z nich jezdí tak, jak jezdí. Zajímala by mě studie toho, jak rychle/pečlivě lidé parkují vedle identických/starých aut a jak by zaparkovali vedle zbrusu nového sedmičkového bavoráka nebo Rolls-Royce. Podle mě by si u těch luxusních aut dali dvojnásobně pozor, aby se k nim za žádnou cenu nepřiblížili, nebo se jich nedej bože ani hypoteticky nedotkli při otevírání dveří. Jak se ale ti stejní lidé chovají s dveřmi vedle obyčejných aut, zná každý majitel, který už s tím svým někdy parkoval na sídlišti nebo před obchodním centrem - vaše stříbrné auto má najednou na boku tu šmouhu červeného, tu zeleného, tu modrého laku od kolegů (a kolegyň), kteří mají vaše obyčejné auto zkrátka v paži.

    +2
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
2 minuty
5 minut
3 minuty
2 minuty
6 minut
2 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
9 minut