05.03.2019 2 minuty čtení

Proč mě dnes inspiruje víc Musk než Gates

Rád bych napsal něco málo o tom, proč mě dnes nebaví poslouchat Billa Gatese, ale Elona Muska.

Ono to vlastně asi nebude nic objevného, ale pokud bych se měl dnes podívat na nějaký rozhovor, podívám se raději na rozhovor s Elonem Muskem než s Billem Gatesem.

Proč? Protože současný Elon Musk buduje firmu, pracuje na nějaké velké vizi, jede naplno a když mluví, člověka to inspiruje k práci.

Naopak Bill Gates už má období byznysu za sebou, věnuje se v poklidu své charitě. A i když jsou to hodně záslužné věci, co dnes dělá, tak to k práci vůbec neinspiruje.

Když člověk buduje firmu, tak přece nepotřebuje poslouchat o tom, jak je potřeba pomáhat v Africe nebo jak je potřeba platit vyšší daně, ale o tom, jak je byznys drsný a člověk musí pracovat 100 hodin týdně, aby dokázal uspět.

On i samotný Gates je dnes jiný, než by v době budování Microsoftu. Nevím, zda ho změnilo přátelství s Buffettem, nebo jen věk.

Když Gates budoval Microsoft, byl to sobecký a zlý egoista, který určitě nemyslel na vyšší daně nebo pomoc Africe. Myslím si, že kdyby se před ním tenkrát někdo zmínil o vyšších daních, Gates by ho "sejmul". Sám Paul Allen v rozhovoru říkal, že nachytal Gatese s Ballmerem při rozhovoru, kdy se domlouvali jak ho podrazit a vyštípat z firmy. 

Tenkrát byl Gates inspirativní alespon tím svým nasazením a tvrdou prací, ale dnes už je to jiný člověk, který navíc mluví o věcech, které může probírat maximálně tak s politiky, ale nemyslím si, že by to bylo jakkoli inspirativní pro nás, obyčejné podnikatele.

Jak to máte vy? Podíváte se někdy na nějaký rozhovor s Gatesem? Inspirují vás jeho slova?

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.