Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.01.2020 2 minuty čtení

Štítná žláza - špatná funkce

Štítná žláza

Špatnou funkci štítné žlázy poznáte snadno. Tělo ji projevuje mnoha způsoby

 

Štítná žláza je velmi důležitým orgánem v lidské těle. Uvolňuje řadu hormonů, které jsou pro lidský organismus doslova nezbytné. Pokud nefunguje správně, ovlivní to vaše zdraví a Tělo vás na to upozorní. Jak? Těmito konkrétními příznaky.

Špatný stav kůže

Když vaše štítná žláza nepracuje tak jak by měla, může to dát tělo najevo tak, že vaše kůže bude velmi suchá a na dotek bude velmi drsná. A to nevymizí, ani když použijete hydratační krémy.

                                                   Padání vlasů

Jestliže padají více než obvykle, buďte na pozoru. Obvykle za to může nějaká zdravotní problém. V lepším případě nedostatek vitamínů a minerálů. V tom horším je důvodem padání vaše štítná žláza.

Změna trávení

Střeva začnou fungovat neobvykle. Když jde o krátkodobý problém, který odezní, není důvod se znepokojovat. Pokud ale problém přetrvává, tak doporučujeme navštívit lékaře.

Psychické problémy

Začne to běžnou nervozitou a končit to může třeba úzkostí, stejně jako depresí. Všechny tyto stavy má za následek štítná žláza, která nefunguje správně a netvoří hormony, které by ovlivnily lidskou psychiku.

Špatná regulace teploty

Je vám z ničeho nic velká zima? Nebo vám je naopak velké teplo? Pokud vaše tělo nedokáže optimálně regulovat teplotu, nehledejte problém v oblečení, ale hledejte ho v oblasti krku. U štítné žlázy.

Ztráta váhy

Sice může být příjemné, pokud hubnete, ale když se tak děje doslova z ničeho nic, je dobré být na pozoru. V některých případech může dojít k opaku, kdy začnete naopak tloustnout. To už příjemné není.

Nepravidelná menstruace

 

Tento problém se samozřejmě týká pouze žen. Pokud pociťujete, že menstruace nepřichází v pravidelných termínech, hledejte příčinu. Jednou z nich může být i to, že vám štítná žláza přestává správně fungovat.

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.