Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.01.2020 1 minuta čtení

Vodíkové články v popelářských vozech: to je cíl evropského projektu REVIVE

V rámci projektu REVIVE (Refuse Vehicle Innovation and Validation in Europe, tedy Inovace a zhodnocení evropských vozidel pro svoz odpadu) se v roce 2021 uvede do provozu 15 popelářských vozů na elektrický pohon. Jejich dojezd zvýší vodíkové články.

Patnáct partnerů sdružených v projektu REVIVE má za cíl výrazně pokročit s vývojem vodíkových palivových článků pro nákladní vozy, které zajišťují svoz komunálního odpadu. Projekt byl spuštěn počátkem roku 2018 a měl by běžet čtyři roky. Celkový rozpočet je 8,7 milionu eur, přičemž z fondů Evropské unie pochází 5 milionů eur. Výsledkem projektu bude testovací provoz popelářských vozů s vodíkovým pohonem v osmi evropských městech: v Bredě, Helmondu, Amsterodamu, Groningenu, Roosendaalu, Antverpách, Bolzanu a Meranu.

Více na ovodiku.cz.

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • "Čistá mobilita" ve veřejné sféře je krok, který vnímám jako nejsnazší variantu, jak ozdravit ovzduší ve městech. Omezování dopravy vlastním osobním automobilem je krátkozraké, když pravidelné linky autobusů, popelářské a úklidové vozy a další služby vypouští do městského ovzduší obrovská množství splodin. Právě tady lze velmi snadno do rozvrhu vložit nabití baterie a trasy plánovat tak, aby to vůz prostě dojel k další nabíječce. Bez splodin.
    +1