02.09.2021 4 minuty čtení

Hudba, která inspiruje Elona Muska, Marka Zuckerberga, Richarda Bransona a další miliardáře

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou hudbu poslouchají miliardáři? Pokud ano, přistupte blíže, mám pro vás odpovědi na všechny vaše otázky! Pokud ne, čtěte dál stejně. Neuhodnete, kdo miluje Sex Pistols!

Hudba je inspirativní. To je zkrátka fakt. Pomáhá vyvolat emoce a vzpomínky, dává vzniknout skvělým nápadům. Je skvělá při přemýšlení a dokonce pomáhá s řešením problémům. A těchto výhod samozřejmě využívají i veleúspěšní podnikatelé. Podívejte se, jaká hudba je podle jejich gusta:

Mark Zuckerberg: Lady Gaga a Daft Punk

Ano, muž, který nám dal Facebook, má rád hudbu ženy, která nám dala oblek z masa. Ne, jen žertuji, to už bylo dávno. Doby, kdy byla Lady Gaga populární pro své celosvětové hity jako Bad Romance, Poker Face nebo Born This Way, jsou dávno ty tam. 

V současné době se o ní mluví především jako o Stefani Germanottě a v kontextu hudebního filmu z roku 2018 – Zrodila se hvězda, ve kterém zazářila spolu s Bradley Cooperem. Film sklidil osm nominací na Oscara.

Daft Punk je elekronické duo, které ve svých chytlavých melodiích kombinuje mnoho různorodých žánrů. Určitě jste slyšeli jejich nejznámější skladbu Get Lucky. 

Steve Jobs: Bob Dylan, the Beatles, Joni Mitchell, the Grateful Dead, Cat Stevens, Jackson Browne, Miles Davis, Peter, Paul and Mary a the Rolling Stones

Jobsova vášeň pro klasický rock a folkovou hudbu je dobře zdokumentovaná. Chcete-li nasát jeho vkus, musíte si poslechnout ikonické album kapely Beatles White Album, Court and Spark od Joni Mitchell, Sticky Fingers od Stounů a The Pretender od Jackson Browna.

Pokud vám na probuzení kreativity pomáhá jazzová hudba, nevynechejte Kind of Blue od Milese Davise. Ale ať už zkusíte jakoukoliv hudbu od oblíbených interpretů Steve Jobse, pravděpodobně nesáhnete vedle.

Richard Branson: Peter Gabriel a Mike Oldfield, jeho nejoblíbenější kapelou jsou the Sex Pistols

Zakladatel Virgin Group má trochu vyhraněnější hudební vkus. Sex Pistols jsou přelomovou punkovou kapelou, která vydláždila cestu mnoha punkovým následovníkům.

Jejich hlavní téma byla vždy nepřizpůsobivost – jejich jediné studiové album, Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, je testamentem nonkorformity. Není tedy překvapením, že podobná hudba Bransonovu geniální mysl přitahuje.

Peter Gabriel je takřka protipólem tohoto Bransonova vkusu. S písněmi jako In Your Eyes nebo Solbury Hill se svezl na vlnách mainstreamu a dosáhl masové popularity. Bransonova obliba Mikea Oldfielda nikoho nepřekvapí, vždyť jeho album z roku 1973 vydal hudební label Virgin Records.

Elon Musk: Frank Sinatra, soundtrack z Monty Pythonů, Andrea Bocelli a soundrack z filmu Světovej policajt

Muž, který stojí za firmami SpaceX a Tesla Motors, demonstroval svůj smysl pro humor při rozhovoru v rádiu KCRW, když si vybral k přehrání soundtracky z komedií a Fly Me to the Moon od Franka Sinatry.

„Always Look on the Bright Side of Life je podle mě připomínkou toho, že bychom se v životě neměli soustředit na negativa. A moje osobní filozofie je, že bych raději byl optimista a mýlil se, než pesimista a měl pravdu.“

A poté je tu jeho tradovaná slabost pro Andrea Bocelliho. Vlastně není vůbec těžké si ho představit, jak poslouchá Bocelliho, popíjí velmi drahou skotskou a při tom přemýšlí o rozšířeni své sbírky aut.

 

Bill Gates: U2, the Rolling Stones, the Beatles, and Broadway

O Gatesovi se povídá, že je oddaným fanouškem U2, má rád rockové kapely svého mládí jako Beatles a Rolling Stones a také muzikály z Brodwaye jako Wicked

Evan Spiegel: Všechno možné

Zakladatel Snapchatu je známým milovníkem hudby, který často a rád přidává na Twitter příspěvky o tom, co zrovna poslouchá. Mezi jeho oblíbené žánry patří například indie rock, bubblegum pop a dreamy elektronika. Písničky od Goldroom a Strange Talk používá v promo-videích Snapchatu.

 

Tak co, ladí vám hudební vkus s některým z výše zmíněných miliardářů?

Hodnocení: +46
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.