17.10.2018 2 minuty čtení

Analytici Wall Street: Facebook je plný systémových problémů, které mají dopad na společnost

Včera večer Wall Street Journal informoval o dalším problému Facebooku, který údajně měl vědět o chybě v měření počtu shlédnutí jednotlivých videí už rok předtím, než se informace o tomto nedostatku dostala na veřejnost.

Inzerenti nyní tvrdí, že to, co společnost udělala (nebo spíše neudělala) je jenom dalším podvodem ze strany vedení Facebooku. Objevil se tak další z negativních titulků o společnosti a analytici si těchto problémů všímají.

Brian Wieser z benchmarkové společnosti Pivotal, publikoval zprávu, která zpracovala všechny nejnovější informace o Facebooku. „Snažili jsme se nepsat o každém negativním příběhu, který se v poslední době o společnosti v tisku objevil. Těch problému se sešlo za tak krátkou dobu tak velký počet, že se zdálo zbytečné psát o všech,“ je uvedeno ve zprávě.

V celkovém pohledu Wieser říká, že se Facebook rozrostl příliš rychle a nezvládl příliš mnoho věcí. “Základním problémem, který vidíme je, že byla společnost za každou cenu tak zaměřena na svůj růst, že nedokázala dostatečně investovat do procesů, které mohly předcházet problémům, dostatečně rychle je odhalit nebo je opravit,“ píše analytik. Dodává, že není možné, aby Facebook tyto problémy v dohledné době opravil, navíc fakt, že se objevují stále další, posiluje názor benchmarkové společnosti, že Facebook nemá své podnikání ani zdaleka tak pod kontrolou, jak by měl mít.

Problémem je, že společnost byla za každou cenu zaměřena pouze na svůj růst

Tato zpráva udeřila na trhy až po uzavření včerejšího obchodování, ale z momentálního tržního chování nevyplývá, že by ovlivnila cenu akcií Facebooku. Stále zůstávají na ceně okolo 159 dolarů. Wieser však udržuje své prodejní doporučení, neboť vidí cílovou cenu akcie na úrovni 131 dolarů.

 

Vývoj ceny akcií Facebooku za poslední rok

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.