28.01.2020 3 minuty čtení

Canon technologickým partnerem světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji

Výjimečná akce pro hosty z celého světa si žádá výjimečně kvalitní technologickou podporu. Proto organizátoři světové výstavy EXPO 2020 v Dubaji, kterou letos plánuje navštívit asi 25 milionů lidí, spojili síly se společností Canon.

Firma se stane výhradním dodavatelem tiskových a zobrazovacích řešení. EXPO 2020 potrvá od 20. října 2020 do 10. dubna 2021 a zbytku světa se na ní představí 192 zemí včetně České republiky.

Partnerství bude trvat celých šest měsíců a odborníci z Canonu během výstavy nabídnou třeba profesionálně řízené tiskové služby, zrealizují tištěné expozice, jako jsou galerie, zajistí tisk suvenýrů a akreditací nebo registraci přímo na místě. V zákulisí ve svém stánku Canon Proffessional Services (CPS) nabídne společnost účastníkům světové výstavy z řad médií své technické znalosti, podporu a údržbu přístrojů, stejně jako možnost zapůjčit si profesionální vybavení.

“Jsme hrdí na to, že můžeme spojit své jméno s tak významnou celosvětovou akcí, jako je EXPO, a přispět tak k jejímu úspěchu. Je to vůbec poprvé, co bude mít světová výstava jednoho dodavatele pro tisk a zobrazovací technologie. Spatřujeme v tomto partnerství výjimečnou příležitost, jak prezentovat naše kompletní portfolio – od dokonalého vstupu po profesionální výstup – a pomáhat lidem měnit zažité představy o tom, co všechno je dnes v tisku a zobrazování možné,” říká Juiči Išizuka, president a CEO společnosti Canon EMEA.

Výstava EXPO 2020 se v Dubaji bude konat od 20. října 2020 do 10. dubna 2021 a zapíše se do historie minimálně řadou svých prvenství – jedná se o první světovou výstavu, která se uskuteční v regionu MENA & SA (na Středním východě, v Africe a jižní Asii), a také je poprvé hostitelem arabská země. V Dubaji bude po dobu šesti měsíců na ploše 438 hektarů vystavovat přes 200 účastníků, kromě 192 států světa také nadnárodní společnosti či vzdělávací instituce. Pořadatelé očekávají účast až 25 miliónů návštěvníků, což by z EXPO 2020 učinilo vůbec největší společenskou a ekonomickou událost kdy konanou v arabském světě.

Své zastoupení zde bude mít samozřejmě i Česká republika, která se bude prezentovat skrze řadu domácích firem. Svou restauraci v Dubaji otevře po dobu konání EXPO 2020 i známý šéfkuchař Jiří Punčochář. Technologickým jádrem národní expozice bude systém S.A.W.E.R. vyrábějící vodu ze vzduchu s využitím solární energie a kultivující poušť pomocí podpovrchových kultur. Systém vyvíjejí vědci AV ČR a ČVUT. K tématu transformace se proto odkazuje i koncepce celého českého pavilonu na EXPO 2020, který v Dubaji vyroste podle architektonického návrhu mladých českých architektů opět s vazbou na ČVUT.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.