17.10.2018 4 minuty čtení

Jedna z největších makléřských firem zpřístupní svým klientům kryptoměnové obchodování!

Krátce poté, co proběhla akciovými trhy vlna pesimismu, Fidelity oznámila plány na zahájení obchodování s digitálními aktivy pro své institucionální klienty. Společnost spravující celkem 7,2 bilionu dolarů aktiv a poskytující služby více než 27 milionům zákazníků, zahájila svou první kryptoměnovou iniciativu již na konci loňského roku. Po roce testování nyní přichází doba reálného obchodování.

Partnerství s Coinbase, největší kryptoměnovou burzou na globálním trhu, umožnilo klientům Fidelity investovat do největších kryptoměn jako jsou Bitcoin nebo Ethereum, prostřednictvím registrace u této burzy.

V této době ještě makléřská společnost přímo neintegrovala kryptoměny do své infrastruktury, pouze umožnila investorům, kteří se registrovali na Coinbase, investovat do rozvíjející se třídy aktiv. S největší pravděpodobností se jednalo o testování tržní poptávky investorů po kryptoměnách. V průběhu jednoho roku přešla Fidelity ze studia a vyhodnocení trhu na plnou integraci digitálních aktiv do své platformy.

 

Rozhodnutí Fidelity přináší kryptoměnám více důvěryhodnosti

V průběhu minulého týdne jsme například mohli vidět, jak se Nouriel Roubini, respektovaný americký ekonom a profesor na Yaleově univerzitě, opět vyjadřoval proti Bitcoinu a kryptoměnám, když je nazval „velkým podvodem“ a „bublinou“. Je zajímavé, že profesor ekonomie se neustále bouří proti Bitcoinu, zatímco jedna z největších a nejkonzervativ­nějších investičních společností začíná se zprostředkováváním obchodování kryptoměn na své platformě.

Fidelity svým krokem následuje mimo jiné Goldman Sachs a další velké bankovní instituce.

Nastalá situace zpochybňuje motivy a záměry profesora ekonomie, který tweetuje proti Bitcoinu už téměř 5 let. Pokud někoho již před pěti lety přesvědčil, tak dotyčný přišel o příležitost, jak zhodnotit své investice o 30 tisíc procent.

Fidelity navíc není první z vážených institucí, které se stále více zabývají kryptoměnami. Následuje mimo jiné Goldman Sachs a další velké bankovní instituce, které si také začínají kolíkovat své území v tomto prostoru. Vstup makléřské firmy je tak dalším zářezem, který podtrhuje legitimitu kryptoměnových trhů.

 

Retailoví investoři si budou muset zatím nechat zajít chuť

Pro začátek Fidelity otevře kryptoměnové obchodování pouze profesionálním obchodníkům a hedgeovým fondům. Zároveň budou v současnosti k dispozici investorům pouze dvě největší kryptoměny čili Bitcoin a Ethereum. V blízké budoucnosti je však v plánu rozšíření nabídky.

Současně se nejedná o první „experiment“, který by brokerská společnost s kryptoměnami měla. Má bohaté zkušenosti s těžbou Bitcoinu a implementací blockchainu do své obchodní platformy, neboť se do těchto aktivit pustila její CEO Abigail Johnson, ve chvíli svého vstupu do společnosti v říjnu 2014.

Fidelity má již bohaté zkušenosti s těžbou Bitcoinu a implementací blockchainu do své obchodní platformy.

Podle Toma Jessopa, zakládajícího šéfa Fidelity Digital Assets, začínají investiční poradci bohatých amerických rodin, hedgeové fondy a další sofistikovaní investoři uvažovat vážně o kryptoměnovém prostoru. “Začali jsme zkoumat blockchain a digitální aktiva před několika lety a tyto snahy nám pomohly pochopit kryptoměny a posunout naše povědomí o tomto světě. Vytvoření Fidelity Digital Assets je prvním krokem v dlouhodobé vizi vytvoření plnohodnotné platformy pro investování do digitálních aktiv,“ řekl Tom Jessop.

Jedním z hlavních cílů společnosti pak je kybernetická bezpečnost. Aby se zabránilo hackům a krádežím, má v úmyslu pro své klienty vyvinout bezpečné uložiště všech digitálních měn.

Fidelity zkoumá kryptoměny již několik let.

Pro jakoukoliv novou třídu aktiv a nový trh platí, že jeho přijetí přichází ve chvíli, kdy je postavena infrastruktura. To, že se jedna z nejznámějších investičních společností připojuje do kryptosvěta, je dalším znakem toho, že byste měli začít o Bitcoinu uvažovat jako o potenciální dlouhodobé investici.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky