Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.01.2020 3 minuty čtení

Typologie tradera: Swingový obchodník

Swingoví obchodníci vyhledávají jasné tržní trendy (krátkodobé či dlouhodobé), které mají tendence tzv. swingovat. Cílí na situace, při kterých existuje pravděpodobnost, že dojde k obratu trendu, a tedy i k příležitosti pro vstup do obchodu.

Vyčkávají, kdy se jejich obchodní instrument dostává do stavu tzv. krátkodobé pře-koupení nebo krátkodobého pře-prodání a tedy vzniká příležitost ke korekci, kterou obchodník může využít ve svůj prospěch.

Swingoví obchodníci jsou od přírody techničtí typy. Převážně ignorují šum přicházející z nejnovějších zpráv a soustředí se hlavně na Price Action a trendy.

Svoje pozice drží i v řádu několika dnů. Swingoví obchodníci nenechají, tak jako denní tradeři, aby jejich emoce zvítězily nad jejich obchodním přístupem. Svou pozornost zaměřují převážně na S/R úrovně, ale mnohdy používají i různé indikátory jako např. Stochastic.

Co dalšího víme o swingových obchodnících?

  • Cílí na price action a trendy
  • Vyhledávají jasné trendy a příležitosti k jejich otočení
  • Ignorují aktuální zprávy s krátkodobým vlivem na trh
  • Nepotřebují trávit celé dny u monitoru. Stačí jim mnohdy i 30 minut denně.
  • Zaměřují se na specifické vstupy a výstupy z pozic
  • Většinou mají stálé zaměstnání a obchodují „bokem“
  • Soustředí se na dokonalé načasování vstupu do pozice
  • Používají 4H a 1D grafy, ale zajímavé swingy najdou i krátkodobých grafech
  • Průměrná délka obchodu je 5 až 10 dní
  • Vyžadují excelentní likviditu a dostatek volatility

Swingový obchodníci realizují oproti intra-denním obchodníkům výrazně méně pozic, ale o to s větším potenciálem zisku. Své pozice drží od několika hodin po několik dnů. Swingový způsob obchodování je poměrně klidný, a navíc obchodník zde nemusí trávit příliš mnoho času sledováním a analyzováním grafů. Na druhou stranu je potřeba být trpělivý. Někdy se může objevit vhodná příležitost k obchodu i za několik dnů.

Vyzkoušejte si swingové obchodování na vlastní kůži. Stáhněte si náš Demo účet a začněte obchodovat na virtuálních vkladech už za pár minut: STÁHNOUT DEMO ÚČET!

Chcete-li se dozvědět více o obchodních strategiích, stáhněte si zdarma unikátní interaktivní knihu6 jedinečných obchodních přístupů“, která poodkrývá léty prověřené metody, strategie a přístupy zkušených traderů: STÁHNOUT E-BOOK!

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.